32 тис. євро під землю: У Львові запрацював перший модерний сміттєвий майданчик

Фото: ZIK

Сьогодні, 26 грудня, у Львові на площі Соборній офіційно запустили в експлуатацію перший підземний контейнерний майданчик для збору твердих побутових відходів. Його збудували не за кошти міста, а за гроші одного із операторів вивезення сміття.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Для встановлення чотирьох контейнерів на пл. Соборній було вирито котлован, зроблено 35-сантиметрову бетонну основу та проведено роботи з монтажу спеціальних металевих контейнерів. Два контейнери для змішаних відходів – об’ємом по 5 м3 кожен, один контейнер для вторинної сировини (папір, пластик, ПЕТ, метал) – об’ємом 5 м3 і один контейнер для скла – об’ємом 3 м3. Контейнери встановила ТОВ «Грінера Україна». Саме ця компанія має спеціальну машину, яка забирає сміття з контейнерів і відкачує воду, яка може накопичуватися у них.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Вартість встановлених підземних контейнерів – 32 тис. євро. Обладнання і контейнери були закуплені в Італії.

Переваги підземного майданчика для збору ТПВ у тому, що тверді побутові відходи зберігаються під землею і не створюють неприємного запаху, а також роблять територію довкола більш естетичною. Більше того, ці чотири нових підземних контейнери замінюють майже 16 класичних смітників для збору сміття.

Офіційну презентацію проінспектував міський голова Львова Андрій Садовий. Не обійшлося і без курйозів. Старша жінка, коли побачила Андрія Івановича, то накинулася на нього із критикою, мовляв, треба не на смітниках піаритись, а «зробити базар для людей, де прості люди зможуть торгувати». Та інцидент швидко вичерпався і жінка пішла геть.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

«Враховуючи, що поруч є ринок, який продукує багато сміття, то завжди біля ринку були контейнери, які створювали не красивий зовнішній вигляд. Цей майданчик буде корисним для людей, які тут живуть і для торговців. Це ініціатива приватної компанії, яка обслуговує частину Львова. З бюджету міста не було витрачено жодної копійки. Думаю, що Львів повинен також мати свою таку спеціальну машину, щоб страхувати компанію у разі якоїсь нестандартної ситуації. Тут експериментальний майданчик. Тестуємо, як себе покаже, якщо все буде добре, то будемо далі встановлювати такі підземні смітники у центральній частині міста, а у перспективі і у спальних масивах», – зазначив Андрій Садовий.

Також міський голова сказав, що із пл. Соборної щодня вивозять та вивозитимуть і надалі сміття.

В.о. директора департаменту ЛМР з питань поводження з відходами, представник ТзОВ «Грінера Україна» Сергій Сало розповів, що львів’яни майже не сортують сміття.

«Сортувати сміття треба вдома. У нас розділення на три типи: змішане сміття, вторсирована і скло. Такою є традиційна формула всьому світі. На жаль, наші люди не відсортовують сміття. Бо навіть з того, що нібито є відсортованим, то лише 30% реально є вторсировиною, а інші 70% – це змішані відходи. Тобто потрібно вчитися сортувати сміття і дотримуватися цих правил. А встановлені контейнери – самі модерні, які тільки є у світі», – сказав Сергій Сало.

Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Міська рада планувала встановити підземні контейнери для збору сміття за кількома адресами: пр. Чорновола, 2, пл. Міцкевича, 8, пл. Ринок, вул. Валовій, 29, вул. Вороного, 20, вул. Кн. Романа, 3, вул. Словацького, 18, пр. Свободи та вул. Лесі Українки. У жовтні виконком погодив облаштування першого такого майданчика на вул. Словацького, 18, однак, як пояснив в.о. керівника департаменту з питань поводження з відходами Сергій Сало, під час обстеження цієї ділянки фахівці виявили додаткові мережі. Через це розмістити підземні контейнери там не вийшло, тому вирішили перші такі підземні смітники встановити на площі Соборній.

 Loading...