Новини » Економіка 25 грудня, 2018, 18:25
Україна – на першому місці в Європі за видатками на компослуги, – Верещук
ZIK
ZIK

Українці 40% своїх доходів сплачують за комунальні послуги. Окрім нас, найбільше в Європі платить Данія – 28%, а Мальта – 11%.

Про це розповіла директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Польща, Німеччина та Чехія, які переманюють українців, сьогодні впливають і на зростання заробітної плати всередині України. Адже бізнес мусить реагувати, щоб затримати українського працівника, мусить піднімати заробітну плату й додавати певний соціальний пакет. Самі ж українці, які реагують на політику держави ногами, тобто виїжджають за кордон, так само підвищують заробітну плату в Україні», – пояснила Верещук.

Щодо росту заробітної плати на 13 відсотків, як заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, то експерт зазначила, що, передусім, потрібно враховувати рівень витрат українців, зокрема на комунальні послуги, і порівнювати їх з реальним доходом.

«Організація економічного співробітництва та розвитку визначає Україну як першу в Європі за розміром сплати комунальних послуг відповідно до відсоткового співвідношення із доходами українців. Тобто до 40% своїх доходів наші громадяни сплачують за комунальні послуги.

Окрім нас, найбільше у Європі сплачує Данія – 28% від доходів громадян, а Мальта – 11%. Також українці найбільше серед європейців платять за електроенергію, зокрема на 40% більше, ніж поляки. І це при тому, що ми експортуємо електроенергію», – констатувала Ірина Верещук.

Як повідомляли, міністр соціальної політики Андрій Рева поінформував, скільки серед українців заробітчан. Так, 3 млн 200 тисяч громадян України працюють на постійній основі за кордоном, ще від 7 до 9 млн українців працюють там непостійно.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 09:45 :53