Новини » Суспільство 25 грудня, 2018, 21:15
Священик про зміну дати святкування Різдва: Не треба рубати з плеча
ZIK
ZIK

Є необхідність зміни святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, але багато людей цього не зрозуміє. Тому в цьому питанні не треба рубати з плеча.

Про це в ефірі програми «DROZDOV» на телеканалі ZIK заявив митрофорний протоієрей УАПЦ отець Сергій Підтягин.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, як гість програми ставиться до того, що з отриманням томосу є сенс ставити питання про перехід святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, отець Сергій сказав, що розуміє необхідність цього кроку, але багато людей цього не зрозуміє.

«Я думаю, що не треба рубати з плеча, бо люди звикли до цієї дати. Я – за, але це не на часі. Також я знаю, що через 100 років Різдво календарно перейде з 7 січня на 8, бо календар не точний сам по собі», – зазначив отець Сергій.

Митрофорний протоієрей УАПЦ зазначив: всі календарні дати дуже взаємопов’язані, і вони змістяться після переходу. За його словами, рівно 100 років тому перейшли на новий григоріанський календар і досі всі святкують Старий Новий рік, а це нонсенс.

«Наприклад, як цього року святкувати Різдво 25 грудня, якщо зараз різдвяний піст. Після переходу один рік буде скорочений. Заробітчани і ті, хто в діаспорі, кажуть: а в нас два Різдва. Це неправильно. Треба протягом якогось часу підготувати християн до того, що ми повинні бути, як весь світ, але це дуже важка робота», – сказав отець.

За його словами, це справа не одного року. Треба перехід зробити так, щоб він був безболісний для людей, бо інакше можна наробити біди.

«Якщо наступного року вийти і сказати, що відтепер Різдво буде 25 грудня – церква буде пуста. З цим треба обережно, бо це дуже тонкі речі. В церкві багато хто намагався рубати з плеча і багато біди наробив. Дуже небезпечно робити в церкві якісь експерименти. Ми повинні підходити під цивілізаційні стандарти, зберігаючи свою самоідентичність», – прокоментував гість програми.

До слова, предстоятель Православної церкви митрополит Епіфаній вважає, що питання про перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня – передчасне, й Україна до цього поки не готова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 16:35 :33