Святослав Піскун вважає, що УПЦ МП нову назву має обрати на Синоді

ZIK

УПЦ МП має зібрати Синод і на ньому прийняти рішення про те, як вони будуть називатися.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив колишній Генеральний прокурор України (2002-2003, 2004-2005 рр.) Святослав Піскун.

Пан Піскун привітав те, що в Україні з’явилася автокефальна православна церква. Він нагадав, що багато років Святіший патріарх Філарет був необґрунтовано відлучений від церкви, і віряни не мали можливості об’єднатися навколо нього.

«Зараз з’явилася можливість визначитись кожному, до якої церкви ходити. Господь у нас один, і немає значення, де Богу кланятися, але має значення мова, на якій ведеться служба, і ті ідеї, які несуть священики під час своєї молитви», – зазначив екс-прокурор.

Також, відповідаючи на запитання ведучого про те, що робити, якщо УПЦ МП все ж таки відмовиться перейменовуватись, пан Піскун сказав, що УПЦ МП має зібрати Синод і на ньому прийняти відповідні рішення.

«На Синоді вони повинні прийняти рішення про те, як вони будуть найменуватися і чи хочуть вони перейменування. Якщо не хочуть, то чому? І чи будуть вони виконувати закон ВР, чи не будуть? Закони в Україні треба виконувати обов’язково, а якщо комусь це не подобається, можна звернутися до Конституційного Суду з роз’ясненням, чи відповідає цей закон Конституції України», – вважає Піскун.

Як повідомляли, 20 грудня депутати підтримали за основу і в цілому проект Закону№ 5309 щодо церковних назв в Україні.

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) в своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що вони не бачать підстав змінювати свою назву відповідно до закону №5309.

Loading...