Новини » Київ 22 грудня, 2018, 18:35
Судові позови стосовно тарифів – намагання зруйнувати систему обслуговування будинків, – Петро Пантелеєв
Заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв
Заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв

Судові позови щодо тарифів винятково муніципальних житлово-експлуатаційних організацій – намагання дестабілізувати ситуацію з обслуговуванням 8,5 тисячі житлових будинків Києва, збільшити дефіцит працівників галузі. Окрім того, судові рішення стосуються поняття тарифу, яке перестало існувати вже з червня цього року.

Про це у своїй колонці на «Українській правді» зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, передає «Офіційний портал Києва».

Він повідомив, що 20 грудня місто отримало повідомлення: адміністративний суд відхилив апеляційну заяву щодо оскарження рішення Окружного суду Києва про незаконність розпорядження КМДА від 6 червня 2017 року. Йдеться про затверджені тарифи на прибирання будинків і прибудинкових територій, тобто – ціни комунальних житлових організацій, за якими здійснюється обслуговування для 8,5 тисячі будинків Києва.

Наразі щодо зазначеного рішення готується касаційна скарга.

«Дуже прикро, що життєдіяльність Києва, питання стабільного надання послуг для майже двох мільйонів киян, робота кількох тисяч працівників – двірників, слюсарів, майстрів – стає розмінною монетою в політичних змаганнях. По-перше, зазначений тариф – це об’єктивна і реальна вартість послуг комунальних житлових організацій. Вона включає 16 видів робіт, у тому числі – обслуговування будинкових мереж, протиаварійні роботи, освітлення, електрифікацію ліфтів тощо. По-друге, ціна є однією із найнижчих у Києві – 5-7 гривень за квадратний метр у середньому. Вона суттєво нижча, ніж ціна, наприклад, у більшості приватних ЖЕКів. По-третє, відповідно до чинного законодавства, таке поняття як тариф припинило існувати з 10 червня цього року. Обслуговування здійснюється за договірними цінами підприємств, що повинні покривати фактичні затрати, аби не працювати у збиток. Тобто судове рішення стосується поняття тарифу, яке, по суті, перестало існувати», – повідомив Петро Пантелеєв.

За його словами, ініціатори судового позову не намагалися розібратися в економіці, отримати детальну інформацію про те, куди йдуть кошти, як вони розподіляються, які реальні витрати підприємства.

«Чинна ціна послуги в керуючих компаніях дозволила нам не втратити ту необхідну для обслуговування будинків кількість двірників і інший лінійний персонал, а навпаки – дала змогу підвищити їм зарплату. Адже сьогодні дефіцит кадрів у системі комунальних ЖЕДів становить 40%. Як і в будь-якій сфері, у системі комунального обслуговування є проблеми, зауваження. Є ЖЕДи, що працюють краще, є гірші. Але сьогодні ця система працює стабільно, надає послуги за помірну ціну і реагує за допомогою міста на скарги споживачів. Руйнувати цю систему, заводити підприємства в боргову яму заради ілюстрації ефектних передвиборних обіцянок, оперуючи популістськими лозунгами, як мінімум, нечесно щодо киян», – резюмував заступник голови КМДА.

Як повідомлялось, у листопаді КМДА знизила тарифи на опалення для будинків без лічильників тепла на 27%.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 20:06 :11