Новини » Львів 21 грудня, 2018, 17:00
За мить до Різдва, довгі вихідні, Вірастюк презентуватиме фільм у Львові. Афіша
Фото: Микола Тис/ZIK
Фото: Микола Тис/ZIK

Ці вихідні офіційно триватимуть не звичних два дні, а цілих чотири! Адже цього року Україна на законодавчому рівні долучилася до святкування католицького Різдва. Тому понеділок та вівторок – це також святковий час, коли надія, любов та милосердя приходять у світ у вигляді народження Ісуса Христа. Різдвяний період обіцяє багато цікавих сюрпризів та гарних подій у місті Львові.

Про це та інше в Афіші.

Різдво – це особливе релігійне свято, що наповнює людські серця теплом і милосердям. Його відзначають 25 грудня в багатьох країнах світу на честь народження Божого Сина, який викупив гріхи людей своєю смертю. Це найбільше свято у християнському світі. У католиків воно припадає найдовшу ніч в році, коли, за віруваннями християн західного обряду, і народився Ісус Христос у Вифлиємі. В Західній Україні католицьке Різдво часто називають «польським» Різдвом, оскільки в часи, коли Галичина була у складі Польщі, 25 грудня Різдво відзначалося в основному поляками. Це ж свято відзначають і православні християни (східного обряду), тільки воно припадає на 7 січня (на 13 днів пізніше).

Цими вихідними знімальна група та актори різдвяного фільму «Пригоди S Миколая» відвідають місто Львів у рамках всеукраїнського промо-туру. Також команда побуває на чемпіонаті з фігурного катання «LVIV Cup S Mykolay 2018» на ковзанці у ТРЦ «King Cross Leopolis». На заході будуть присутні актори, які зіграли у фільмі: Василь Вірастюк, Григорій Боковенко, Тетяна Лаврушко, Іванна Бородай, та режисер стрічки Семен Горов і продюсер Марія Каель. Нагадаємо, що 13 грудня в український прокат вийшла сімейна комедія «Пригоди S Миколая» з Машею Єфросиніною та Василем Вірастюком у головних ролях.

Світлове шоу «Крижане королівство» на фасаді Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28). 3D-mapping шоу – це справжня новорічна казка та яскраві емоції, реалізація романтичних святкових історій. Світловий концерт триватиме від 18:00 до 22:00 щодня із 16 грудня до 10 січня.

Виставки

Виставка «Metropolis. Минулі утопії майбутнього» у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Вежа» (вул. Підвальна, 4). Виставка вже відбувалася у Києві як спецпроект «Книжкового арсеналу» 2018, де зібрала широке коло зацікавлених, і тепер має на меті донести свої ідеї до львівського глядача. На виставці представлені погляди митців у площині архітектури, винаходів, кіно, ілюстрації та фантазій.

Виставка «Образи Риму в офортах Піранезі» у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3). Виставка вперше познайомить глядачів з творами найвидатнішого гравера італійського мистецтва ХVІІІ ст. Джованні Баттіста Піранезі зі збірки фонду графіки Львівської національної галереї мистецтв.

Виставка «Українська народна вишивка із колекції Олени та Ольги Кульчицьких» у Художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької (м. Львів, вул. Листопадового Чину, 7). На експозиції можна оглянути унікальні взірці вишивок із різних етнографічних регіонів Західної України, жіночі вишиті сорочки, які зібрала художниця, акварелі із зображенням народного одягу та фотографії.

Виставка Марини Наумчук «Особиста історія» – у Галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35б). У проекті «Особиста історія» мисткиня об’єднує усі базові сфери людської щоденної діяльності та духовності. Експозиція умовно розділена на дві частини. Перша – серія робіт міні-текстилю, що зосереджені на фіксації особистого екзистенційного потоку та дослідженні себе самої, власних переживань та історії; друга – відеофіксація перформансу, покликаного торкнутись теми ідентифікації особистості в щоденній рутині справ, коли занурені в роботу, ми втрачаємо найважливіше – відчуття присутності в теперішньому моменті, і прикриваючись роботою втікаємо від реальності навіть не усвідомлюючи цього.

Вистави

Вистава «Раптом минулого літа» 22 грудня о 19:00 у Львівському академічний театр ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3). П’єса «Раптом минулого літа» чи не найбільш радикальний текст Теннессі Вільямса. Режисер вистави, американець Ніл Флекмен, зміщує акцент з психологічного автопортрету драматурга, на постать Кетрін Голлі, прототипом якої є сестра автора. Тендітна дівчина, яку одні хочуть використати, а інші просто ліквідувати, цілковито позбавлена свободи і прав та має лише один спосіб зберегти те, що їй залишили від життя – збрехати. Але тільки сказавши правду вона може утвердити себе.

Виставу «…пєса Шекспіра «12 ніч», зіграна акторами далекої від Англії країни, що і не знали ніколи слів Шекспіра…» показуватимуть 23 грудня о 19:00 у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3). Це буде одна дуже стара історія. Ви знаєте що всі справжні історії дуже старі. І всі справжні нові – це завжди старі, дуже старі. Ті хто їх розказують – змінюють імена, героїв країни, де вони відбувалися. Іноді їм здається що це вони, вони перші розказали про кохання щось таке, чого світ до них не знав.

Дитяча вистава «Різдвяна зірка» відбудеться 22 грудня о 12:00 і 14:00 та 23 грудня о 16:00 у Львівському академічному театрі естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6). Свято Різдва Христового давно вже стало звичною щорічною подією у нашому житті і тому люди все більше стають забувати чим дійсно є справжнє Різдво і у чому полягає його таїнство. Але маленький Ангелик, головний герой цієї історії, зуміє повернути людям свято, довівши, що завдяки нашим добрим вчинкам і живе в серцях людей Дух Різдва.

Вистава-забава «Миколай прийшов до нас» 23 грудня о 13:00 та 15:00 у Львівському академічному духовному театрі «Воскресіння» (пл. генерала Григоренка, 5). Львівський академічний духовний театр «Воскресіння» запрошує всіх зустрітися зі святим Миколаєм. Надзвичайно цікава, як діткам, так і дорослим вистава-забава.

Концерти

Опера «Богема» 22 грудня о 18:00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28). Опера Д. Пуччіні на 4 дії, лібретто: Л. Ілліки та Д. Джакозі. Мова виконання: мова оригіналу.

Проект «Весна. Маряна Садовська та Крістіан Томе» 22 грудня о 19:00 у Центрі Довженка (просп. Червоної Калини, 81). Музичний проект Маріанни Садовської з німецьким перкусіоністом і спеціалістом з електроніки Крістіаном Томе, створює колаж стародавніх українських народних пісень та сучасних електроакустичних звуків. Їхній асортимент інструментів від гармоніки до дримби та ноутбука сплітається разом сильним голосом Маріанни, в програмі, яка склеєна древніми коріннями, що рухаються над невідомою територією, подорожуючи через цікаві тіла звуку.

Концерт «Різдвяний музичний дарунок» 22 грудня о 18:00 у Львівській обласній філармонії (вул. Чайковського, 7). Музичний святковий дарунок презентують музиканти: Марсель Бергман – віолончель, камерний хор «Глорія», Камерний оркестр «Академія». Ігор Пилатюк, Володимир Сивохіп – диригенти.

Концерт «Мультфільми під живу музику» 22 грудня о 17:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8). Дует молодих львівських піаністів Дмитра Микитина та Андрія Макаревича запрошують на показ мультфільму «Фантазія» на проекторі у супроводі живої музики. Яскраві твори та старий добрий мультфільм – те, що треба для першого знайомства з класичною музикою. Мультфільми в Органному – чудова нагода провести суботній вечір разом зі всією родиною!

Концерт «Гендель. Ораторія «Месія» 22 грудня о 19:00 та 23 грудня о 19:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8). Ораторію для солістів, хору та оркестру «Месія» сміливо можна назвати головним твором Генделя. Краса і велич цієї музики вражає слухачів уже майже 300 років. Кажуть, що сам композитор частенько не стримував сліз, пишучи ораторію. Твір був створений для Великодньої меси, але після смерті Генделя традиційно став виконуватися у період адвенту.

Опера «Аїда» 23 грудня о 18:00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28). У задушливому пустельному ландшафті, під нескінченно жарким небом склалася любовна піраміда: полонена ефіопська царівна Аїда, полководець Радамес і мстива цариця Амнеріс жадають повітря і любові. Потреба в щирості і справжніх почуттях змушує героїв діяти будь-якими засобами.

Концерт Соломії Чубай «Пісні бабці Стефи» 23 грудня о 18:00 в!FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24-26). «Пісні бабці Стефи» – це колядки, щедрівки, веснянки, колискові, заспівані її внучкою Соломією Чубай.

Концерт «Святкова церемонія: Вівальді, Бріттен, Мендельсон» 23 грудня о 15:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8). Коли звучить Hallelujah з Ceremony of Carols Бенджаміна Бріттена, здається, що ангели спустилися на землю і вітають нас з Різдвом. Зачерпніть святкового настрою та зціліть душу цілковитою гармонією на концерті в Органному залі. Святкову музику Вівальді, Мендельсона та Бріттена виконуватиме Струнний оркестр Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського під керівництвом Романа Багрія.

Фільми

Сімейна пригодницька комедія «Пригоди S Миколая» стала одним з переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно та отримала 22,9 млн грн державного фінансування. Загальний кошторис склав 38,2 млн. грн. Саундтреком стрічки стала нова пісня гурту «O.Torvald», написана спеціально з цієї нагоди.

Маленький хлопчик Артем (Максим Лучак) разом із батьками (Маша Єфросиніна, Пшемислав Циприаньський) нещодавно переїхав з великого міста у невеличке карпатське село. Наближаються свята і, як і усі діти, Артем чекає на Святого Миколая. Але ж зовсім не такого! Якось перед ним з’являється Миколай власною персоною і приязно спілкується. Та насправді ніякий це не Святий, під його видом орудує звичайнісінький злодій. Артем та його друзі проявлять усю свою сміливість, винахідливість та спритність, аби вивести лиходія на чисту воду. Адже дива неодмінно мають траплятися у свято. І цьогорічні зимові свята мають стати особливими.

 

Романтична комедія «Секс і нічого особистого» – дітище шоумена Сергія Притули. Сценарій він писав разом зі своїми колегами по «Вар’яти-шоу» Володимиром Жогло, Валентином Сергійчуком, Володимиром Ковцуном та Віталієм Тильним. Режисерське крісло проекту посіла Ольга Ряшина. Фільм став одним з переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Завдяки цьому держава виділила половину коштів, потрібних для створення фільму, а саме 13 млн грн із 26 потрібних.

 

Фантастичний бойовик «Бамблбі» – це шостий фільм у франшизі «Трансформери», одночасно її спін-офф та приквел до першої частини, що вийшла на екрани у 2007 році. Це перший фільм серії, режисером якого став не Майкл Бей. Цього разу його участь у проекті обмежилася продюсуванням. Режисуру довірили Тревісу Найту, дворазовому номінанту на премію Оскар за кращий анімаційний фільм. Сценарій писала Крістіна Ходсон, для якої це третя робота у повнометражному кіно.

Події розгортаються у 1987 році. У невеличкому містечку на каліфорнійському узбережжі живе дівчина Чарлі (Гейлі Стайнфілд), якій ось-ось має виповнитись 18 років. Якось під час прогулянки вона знаходить покинуту машину, фольксваген «Жук» жовтого кольору. Скоро дівчина побачить, що її знахідка – це не купа старого брухту, а жива істота. Це Бамблбі. Після висадки на Землю він переховується.

 

Фільм жахів «Близнюки» – це дітище режисера та сценариста Брендона Крістенсена. Це дебютна його самостійна робота на великому екрані. Для виконання головної ролі запросили акторку Крісті Бурк (серіал «Надприродне»). Прем’єра стрічки відбулася на кінофестивалі «The Overlook» у США в квітні 2017 року.

Молодій матері Мері (Крісті Бурк) діагностують післяпологову депресію. Вона тяжко переживає смерть одного зі своїх дітей-близнюків, який помер під час пологів. Жива дитина, Адам, повністю на її піклуванні. Мері стає відомо про давню легенду, згідно якої демони полюють на душі близнюків, особливо якщо хтось один із них помирає. Звертаючи увагу на найменші дрібниці, молода мама переконується в тому, що навколо Адама зосередилися потойбічні сили. Попри те, що жінці ніхто не вірить, а замість допомогти рятувати дитину, намагаються її просто заспокоювати, кошмари набувають усе реальніших обрисів.

 

Фантастичний бойовик «Аквамен» – це фільм про супергероя з коміксів DC. Вперше він з’явився на сторінках в 1940-му році завдяки Полу Норрісу та Морту Вейзінгеру. Відтоді Аквамен неодноразово з’являвся у коміксах в якості другорядного персонажа. Перша поява героя на великому екрані відбулася у березні 2016 року у фільмі «Бетмен проти Супермена». Режисером сольного фільму про Аквамена став Джеймс Ван, відомий за своїми фільмами жахів. Актор Джейсон Момоа повернувся до своєї ролі. Кошторис стрічки склав 160 млн. доларів. Передбачається, що фільм вийде на екрани у технології ІМАХ.

Артур Каррі (Джейсон Момоа) з самого дитинства відчував, що він відрізняється від інших дітей. Він народився в сім’ї наглядача маяка Тома Каррі та його дружини Атланни. Помираючи, мати відкрила йому таємницю – насправді вона королева Атлантиди, яку вигнали на сушу. Батько сам виховав сина, даючи йому гідну освіту та допомагаючи розвивати надприродні здібності.

 

Сімейний фільм «Лускунчик і чотири королівства» – це кіно адаптація всесвітньовідомої казки-повісті Е. Т. А. Гофмана «Лускунчик і Мишачий король». Постановку довірили шведському режисерові Лассе Халльстрему, триразовому номінанту на премію «Оскар». Адаптацією сценарію займалася Ешлі Пауелл. Головна жіноча роль дісталася Маккензі Фой. 16-річна актриса знімається в кіно з 6 років. Найвизначнішою її роботою є «Інтерстеллар», де вона зіграла дочку головного героя. Зйомки фільму проходили з жовтня 2016 по січень 2017 року на студіях South Kensington і Pinewood Studios в Англії.

Увечері напередодні Різдва Клара (Маккензі Фой) і її брат отримують від батьків багато подарунків. Серед них є і зовсім непоказна іграшка – незграбний чоловічок на ім’я Лускунчик, який може розколювати найміцніші горіхи. Перед сном дівчина випадково бачить грандіозну битву. З Мишачим королем, що вибрався з-під підлоги бореться армія іграшок під проводом хороброго Лускунчика.

Мультфільми

Анімаційний фільм «Ґрінч» стане шостою за рахунком адаптацією всесвітньо відомої казки Доктора Сьюза. Казку написано у 1957 році, вона вийшла друком якраз напередодні Різдва. За задумом автора, книга має критикувати комерціалізацію свята. Сюжет швидко полюбився і дітям, і дорослим.

Неподалік невеличкого та галасливого міста, у горах, є печера. Тут усамітнено живе Ґрінч. Із самого дитинства він ненавидить Різдво та усе, що з ним пов’язане. Усі ці подарунки, затишні родинні вечері та дзвінкі колядки неймовірно його дратують. З року в рік одне й те саме і кінця цьому не видно. Та вихід, здається, є. Можна викрасти Різдво. Позбавити усіх цих усміхнених діток подарунків і пісні вже не лунатимуть. Ґрінч береться за справу і ніщо його не зупинить.

 

Проект «Людина-Павук: Навколо всесвіту» – це анімаційний фільм, створений з використанням інноваційних технологій. Над фільмом працювали студії Columbia Pictures та Sony Pictures Animation. Головний герой, про якого зняли мультфільм, вперше з’явився на сторінках коміксів у 2011 році. Ідея створити темношкірого Людину-павука виникла ще у 2008 році. Авторами оновленого супергероя стали Брайан Майкл Бендіс та Сара Пічеллі. А серед сценаристів проекту є легендарні Стен Лі та Стів Дітко – творці більшості героїв з коміксів Марвел.

Події анімаційного фільму розгортаються у тому ж світі, де живе Людина-павук. Та виявляється, що надприродними здібностями володіє не лише він. Подібний павучок вкусив ще одного хлопчину з Нью-Йорку. А таких самих юнаків у костюмі павука існує ще декілька. Один із них – Майлз Моралез із Нью-Йорку. Його батько – афроамериканець, а мати – латиноамериканка. Чимало є підлітків, що вечорами вештаються містом. Та Майлз робить це не просто так.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 23:51 :08