Новини » Суспільство 21 грудня, 2018, 8:49
Всесвітня павутина: 28 років тому запустили в роботу перший у світі веб-сайт
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

28 років тому – 20 грудня 1990 року – британський учений з Європейської організації з ядерних досліджень (CERN) Тім Бернерс-Лі запустив перший у світі веб-сайт.

На веб-сторінці було описано нову технологію глобального обміну інформацією – «Всесвітня павутина», яка стала основою для розвитку сучасного Інтернету, передає «Експерт».

Перший у світі веб-сайт створений був на комп’ютері NeXT, за яким Тім працював у Женеві. За його задумом, проект повинен був допомогти вченим шукати і ділитися інформацією. Ідею Всесвітньої павутини Бернерс-Лі представив в 1989 році і тоді ж отримав схвалення на її втілення.

Таким чином, сайт для внутрішнього користування info.cern.ch народився 20 грудня 1990 року. А першою у світі адресою веб-сторінки стала http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html.

На цьому сайті з’явився опис нової технології World Wide Web, заснованої на протоколі передачі даних HTTP, системі адресації URL і мові гіпертекстової розмітки HTML.

Там же пояснювалися принципи установки і роботи серверів і браузерів, технічні деталі для створення веб-сторінки та інструкції з пошуку інформації в Інтернеті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 23:17 :26