В УПЦ МП заявили, що не змінюватимуть назву і пояснили, чому

УПЦ МП

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що вони не бачать підстав змінювати свою назву відповідно до закону №5309.

Про це сказав речник УПЦ МП архієпископ Климент, – повідомляє «Громадське».

Згідно з прийнятим Радою документом, УПЦ МП має змінити назву і вказати в ній свою приналежність до Росії, проте в МП запевняють, що їхній керівний центр – у Києві.

«Мені здається, цей закон до нашої церкви ніякого стосунку не має, тому що жодним чином ніде не прописано, що ми маємо стосунок, субординацію, керування з якимось закордонним центром, де є держава-агресор. В нашої церкви немає жодних підстав змінювати назву відповідно до цього закону, тому що наш керівний центр не розміщений у державі-агресорі. Це, напевно, про когось іншого», – наголосив Климент.

Нагадуємо:

За словами одного із авторів закону №5309 Олександра Бригінця, реєстрацію релігійних організацій, які протягом встановленого терміну добровільно не змінять назви, скасують.

20 грудня Верховна Рада проголосувала за проект закону №5309 згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.

Під парламентом зібрались на мітинг-молебень понад тисяча представників Української православної церкви Московського патріархату, які протестували проти перейменування.

В УПЦ МП відреагували на закон про перейменування та закликали президента Петра Порошенка ветувати його.

У листопаді предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, Київський патріархат звернеться до Верховної Ради з проханням ухвалити закон про зміну назви Української православної церкви (Московського патріархату) на «Російську православну церкву» в Україні.

Раніше новообраний предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що після Об’єднавчого собору митрополит Онуфрій буде тільки митрополитом Російської православної церкви в Україні.

Loading...