Новини » Політика 21 грудня, 2018, 22:30
Політолог вважає, що в питанні мораторію на землю політики слідують за настроями людей
ZIK
ZIK

У питанні мораторію на землю політики мусять іти слідом за настроями значної частини українців, які виступають проти вільного продажу землі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Валентин Гладких.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, як бути з мораторієм на землю, навіщо його продовжувати, пан Гладких сказав, що проблема не в законі про мораторій, а у відсутності закону про ринок землі або про обіг земель сільськогосподарського призначення.

«Я ситуативно погоджуюсь із тими людьми, які виступали за мораторій на землю, хоча справа не в мораторії, а у відсутності закону. А закону немає тому, що люди, які зацікавлені, не можуть між собою домовитися. Коли ми говоримо про популістів, то ними насправді є не лише ті, хто говорить про необхідність продовжити мораторій, але ті, хто тихенько сидять в Кабміні, ВР і роблять все можливе для того, щоб ці закони були схвалені», – зазначив Гладких.

За його словами, в Україні є потужні впливові групи людей, які зацікавлені в тому, щоб ситуація зі землею була в такому стані, в якому вона є сьогодні. І якраз політики, які говорили про мораторій, в цьому не зацікавлені, адже вони переслідують свої цілі.

«Я прекрасно розумію, чому Юлія Тимошенко підтримує мораторій. Є соціологія, де відображається ставлення українців до питання створення ринку землі. Значна частина українців виступає на нинішньому етапі проти цього. Відповідно політики мусять іти слідом і якимось чином це враховувати», – переконаний політолог.

Окрім цього пан Гладких вважає, що земля повинна бути товаром і потрібно забезпечити право громадянам України володіти, використовувати і розпоряджатися нею. Однак це лише початок дискусії, тому що далі постає питання, в який спосіб вона повинна стати товаром, який режим її експлуатації та особливості її розпорядження.

«У США навіть приватна власність на землю є обмежена. Коли починається сезон мисливства, кожен може ходити по приватній землі і займатися мисливством. Тобто є правовий режим регулювання й експлуатації землі. Чи дійсно на нинішньому історичному етапі, в тій ситуації, в якій перебуває Україна, в стані війни, економічного занепаду, чи це дійсно своєчасне рішення лібералізувати ринок землі? Мабуть-таки ні», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що народні депутати продовжили мораторій на продаж сільськогосподарських земель на рік, до 1 січня 2020 року.

Згідно з повідомленням Мін’юсту, якщо проблема мораторію на продаж землі не буде вирішена вчасно, то Європейський суд з прав людини перейде до призначення грошової компенсації від 2 до 75 тисяч євро для кожного позивача.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 16:12 :43