Новини » Львів Читать эту новость на русском

Подаруй своє волосся онкохворим дітям: У Львові стартував унікальний проект

Віддати власне волосся на перуки для онкохворих діток закликають ініціаторки всеукраїнської акції «Hair for share». Зробити це просто: якщо довжина ваших кіс мінімум 20-25 см, ви можете їх обстригти та віддати організаторам акції, які подбають про виготовлення перук для дітей, що втратили волосся внаслідок хіміотерапії.

Усе почалося з ініціативи трьох дівчат зі Львова, які обрізали власне довге волосся, щоб зробити з нього перуку, повідомляють організатори цієї доброчинної акції.

«Ще в студентські роки, навчаючись на соціальній педагогіці в Українському католицькому університеті, ми волонтерили у відділенні гематології Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Внаслідок хіміотерапії діти втрачають волосся, брови, вії. Протікання хвороби та процес лікування складні як в фізичному, так і психологічному контекстах. Тоді, в 2008 ми організовували дозвілля дітей, трохи допомагали Благодійному фонду «Крила надії» зі збором коштів на лікування, але уже дуже давно виношували ідею назбирати достатньо волосся, аби зробити перуки для дітлахів», – розповіла одна з ініціаторок акції Людмила Крижановська, яка разом із Анастасією Набоковою цієї осені обрізали свої коси.

В середньому, щоб виготовити одну перуку, потрібно обстригти волосся чотирьом дівчатам. Його довжина має бути хоча б 20 см, воно має бути доглянутим: може бути фарбоване, але не пошкоджене. Вартість виготовлення перуки коливається від 8 до 15 тис. гривень. Дівчатам вдалося знайти майстрів, які, дізнавшись про акцію, погодилися виготовити їх за 4 тис. грн.

Ірині Пуделко ще у дев’ять років поставили страшний діагноз – онкологія. Вона поділилася думками про те, наскільки психологічно складно, коли поступово втрачаєш своє волосся і лисієш.

«Пригадую, тоді мама відразу сказала, що рано чи пізно я стану лисою, тому краще одразу постригтись, ніж дивитися як волосся випадає. Мені поступово його обрізали, ми разом з мамою плакали, так було шкода довгих локонів. А вже через кілька місяців після початку лікування я стала лисою», – ділиться переживаннями Іра.

Загалом майже весь час поки тривало лікування (це 2,5 роки) волосся у дівчини не було. Коли треба було вийти «на люди» Іра носила перуку, яку мама придбала на ринку.

«До онкохворих дітей прикуто і так надто багато уваги, і мені не хотілося виділятися, хотілося бути як всі діти, аби тебе сприймали за свого», – розповіла Ірина Пуделко.

Ірі вдалося подолати страшну хворобу, і тепер, коли пройшло сім років після лікування, вона пишається тим, що цей етап змогла пройти гідно.

«Я чула багато історій про те, що діти за кордоном спеціально відпускають волосся, щоб потім його віддати на перуку для однолітків, які захворіли на рак. Як на мене, це дуже гарна ініціатива: люди мають розуміти наскільки це важливо для дітей, які втратили волосся через хіміотерапію, мати перуку».

Онкохворим діткам зазвичай підходять перуки лише з натурального волосся, оскільки на синтетичні матеріали у них може бути алергія. Уже зараз дівчата зібрали волосся на 1 перуку, кошти на її виготовлення віддають власні.

Як можна долучитися до акції:

• Обстригти своє волосся і пожертвувати його на перуку для онкохворих діток.

• Допомогти коштами на виготовлення перуки Картка «ПриватБанку» 5169 3305 1136 7333 (Ліпська Н.С. БФ «Крила надії» – карта фонду). Обов’язково вкажіть призначення платежу: «на перуки».

• Стати соціальним агентом: розповісти про акцію у соцмережах з хеш-тегом #HairForShare

Партнери проекту: «Таблеточки», БФ «Крила надії». Дружні перукарі: Максим Нестеров (Київ), Олена Мазурок (Львів), Hair Factory Lviv, Ірина Попович (Львів).

Інструкція як обстригати волосся для перуки:

1. Перед зрізом необхідно помити і гарно висушити волосся;

2. Розділити волосся на максимальну кількість хвостиків і обрізати;

3. Довжина волосся, яка найбільше підходить під виготовлення перуки від 20 см;

4. Якщо ви фарбували своє волосся, просимо вас написати на аркуші паперу та додати листок до пакунку з волоссям, якою фарбою (колір та назву бренду). Якщо фарбували хноєю, теж вкажіть, будь ласка. Якщо у вас кучеряве волосся, також вкажіть, про це, будь ласка, на аркуші паперу.

5. Кожний хвостик загорніть в окремий аркуш паперу, так щоб волосся не заплуталося.

6. Підходять також хвостики, старі шиньйони та перуки «з шафи», але не старші за 5 років, адже ті, які лежать довше мають специфічний запах, який важко вивести.Loading...