Новини » Політика 21 грудня, 2018, 11:35
Мирон Янків про відкликання Яна Пєкла: Україна теж має перезарядити свою дипломатичну присутність в Польщі
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Ян Пєкло відкликаний з посади посла Польщі в Україні, він перестане виконувати свої обов’язки 31 січня. З цього приводу дипломат, ректор Львівського інституту менеджменту Мирон Янків вважає, що Україна також повинна перезарядити дипломатичну присутність в Польщі. Йдеться про створення нових консульств, проведення різноманітних заходів тощо.

Про це Мирон Янків сказав у коментарі для IA ZIK.

«Знаю посла Яна Пєкла вже давно, ще відколи працював у посольстві України у Варшаві. Він тоді очолював фонд польсько-української співпраці ПАУСІ у Варшаві. Ян Пєкло за фахом журналіст, добре орієнтується у тому, що відбувається в Україні. Це надзвичайно виважений, високого рівня дипломат, який гідно представляв Польщу в Україні. Я вдячний Яну Пєкло за його працю, участь у різноманітних заходах у Львові, Києві та в інших регіонах України» – сказав Мирон Янків.

Щодо причин відкликання Яна Пєкла, Мирон Янків зазначив, що посол, зазвичай, виконує директиви міністерства закордонних справ, тому, можливо, це пов’язано з внутрішніми кадровими розкладами в МЗС Польщі, кадровою політикою правлячої партії, підготовкою до виборів тощо. «Можливо, є інші причини, але якщо оцінювати роботу Яна Пєкла, то вважаю, що він гідно, професійно представляв інтереси Польщі в Україні», – сказав Мирон Янків.

Кандидатом на заміну Яна Пєкла називають чинного заступника глави Міністерства закордонних справ Польщі Бартоша Ціхоцького, який у польському зовнішньополітичному відомстві зараз опікується питаннями східної політики та політики безпеки.

«Це молодий, амбітний дипломат, який має професійну базову освіту, закінчив історичний факультет Варшавського університету, працював в інституціях, які займалися східною політикою Польщі, в польському інституті міжнародних справ, бюро безпеки тощо. Тобто ця людина також має великі професійні навики. Зараз на посаді заступника глави міністерства закордонних справ Польщі він відповідає за східну політику, політику безпеки. Якщо проаналізувати його виступи, багаточисленні інтерв’ю, то він позитивно ставиться до України, завжди захищав інтереси України, особливо її територіальної цілісності. Очевидно, у нього є своє бачення подальшого розвитку польсько-українських відносин і воно відрізняється від бачення певних українських інституцій, особливо тих, які займаються політикою історичної пам’яті. І це зрозуміло – і в Польщі, і в Україні ми маємо різні підходи щодо політики історичної пам’яті. Вважаю, що призначення Бартоша Ціхоцького на посаду посла – це буде посилення дипломатичних зусиль Польщі в підтримці України у складний для неї час», – зазначив Мирон Янків.

Нагадаємо, що президент Польщі своєю постановою від 19 грудня відкликав Я. Пєкло з посади посла Польщі в Україні. Свої обов’язки чинний посол перестане виконувати 31 січня.

Я. Пєкло був призначений на посаду посла в Україні у жовтні 2016 року. До того часу він тривалий час був журналістом, а перед призначення на посаду посла – виконавчим директором фонду польсько-української співпраці ПАУСІ у Варшаві.

Довідка.

Янків Мирон Дмитрович – український вчений-економіст, карєрний дипломат, державний діяч, доктор економічних наук, професор, академік АН ВШ України.

На початку 2000-их років працював головою Львівської обласної державної адміністрації.

Багато років віддав дипломатичній роботі – на посаді керівника Торгово-економічної місії у складі Посольства України в Республіці Польща, Радником-посланником Посольства України в Республіці Польща, Надзвичайним і Повноважним Послом України в Латвійській республіці. Із серпня 2011року майже 4 роки перебував на посаді Генерального консула України у Гданську.

Має великий стаж науково-педагогічної роботи: у Тернопільському економічному університеті, Львівському національному університеті імені Івана Франка, Економічному університеті в Жешові, на даний час – ректор Львівського інститут менеджменту. Під його науковим керівництвом було захищено багато кандидатських та докторських дисертацій.

Опублікував понад 120 науково-методичних праць, навчальних посібників, підручників, монографій.

Остання монографія видана декілька років тому – «Україна і Польща: стратегічне партнерство в системі геополітичних координат (політико-економічний та секторальний аналіз)».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 08:55 :06