Новини » Економіка 21 грудня, 2018, 12:00
Міністр Рева заявив про 5 млрд грн зайво нарахованих у 2018 році субсидій

У 2016 році було зайво нарахованих субсидій 16 млрд грн, у 2017 році – 8 млрд грн, у 2018 році – 5 млрд грн. Це свідчить про те, що норми споживання ресурсів є завищеними.

Про це сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, яку транслює телеканал ZIK, повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Очільник відомства зауважив, що для того, щоб українці економили ресурси, у них має бути відповідний стимул. З його слів, систему надання субсидій критикують через те, що отримувачі субсидій не зацікавлені в енергозбереженні і що вона гальмує процес термомодернізації будинків, проте міністр нагадав, що кожного року в Україні фіксують суми зайво нарахованих субсидій, а це свідчить про те, що норми споживання є завищеними.

«У 2016 році було зайво нарахованих субсидій 16 млрд грн, у 2017 році – 8 млрд грн, у 2018 році – 5 млрд грн. Це свідчить про те, що норми споживання є завищеними», – заявив Андрій Рева.

Як приклад, він повідомив, що, за даними Кіровоградоблгазу, споживачі без субсидій використовують 2-3 куб. м на квадратний метр, субсидіанти – 4-5 куб. м.

Андрій Рева також пояснив, що громадяни, які працюють на півставки, мають право на отримання субсидій, проте її доходи доводять до рівня мінімальної зарплати. Міністр зауважив, що є випадки, коли громадяни просять знизити офіційну зарплату, щоб вони отримали право на субсидії. Він також зауважив, що у селах є велика проблема із безробіттям, тож навіть якщо мешканець села не працює, йому можуть призначити субсидію. А ось у великих містах, наголосив міністр, проблеми із безробіттям не існує.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман додав, що з 1 січня 2019 року розпочне роботу Фонд енергоефективності, який закумулює наступного року щонайменше 7 млрд грн на заходи із енергозбереження, зокрема, і в житловому фонді.

Як повідомляли раніше, монетизація субсидій в Україні розпочнеться з 1 січня 2019 року і відбудеться у три етапи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 16:29 :45