Новини » Політика 21 грудня, 2018, 19:10
Кучеренко звинуватив Коболєва у маніпулюванні
ZIK
ZIK

Заява Коболєва про дефіцит ліквідності Нафтогазу – це чергова маніпуляція з боку керівника Нафтогазу, який розуміє, що його каденція вже закінчується.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив екс-міністр із питань ЖКГ (2007-2010) Олексій Кучеренко.

Коментуючи повідомлення про заяву голови НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва, пан Кучеренко сказав, що це чергова маніпуляція з боку керівника Нафтогазу, який розуміє, що його каденція вже закінчується. 

«Він черговий раз хоче відволікти увагу споживачів. Проте в кінцевій ціні на газ, яку ми сплачуємо, частка облгазів – 7%, а решта 93% – Нафтогазу та Гройсмана, який встановив цю ціну. Вони грають в цю гру і хочуть зробити крайніми того, кого не дуже любить народ –це облгази і Фірташа», – зазначив Кучеренко.

За його словами, він також скептично до них ставиться, але головне питання полягає в тому, чи контролює держава Нафтогаз. Пан Кучеренко зауважив, що Нафтогаз судиться з Кабміном на 57 мільярдів гривень. А ці гроші будуть виплачувати з бюджету України.

«Ви знаєте, наскільки Нафтогаз не керована компанія. Нафтогаз має роздобритися для того, щоб рухалася реформа, без цього Україна залишиться без транзиту. У мене запитання, а хто тут про енергетичну безпеку дбає? Саме збереження транзиту і є одним із головних чинників цієї безпеки. А її зриває той, хто кричить», – вважає екс-міністр.

Також пан Кучеренко зауважив, що за 2017 рік Нафтогаз показав 39 мільярдів гривень чистого прибутку, але при цьому збільшили ціну на газ на 23%. За його словами, сьогоднішньою заявою Коболєв готує до чергового підвищення ціни на газ, яке закладено в постанові уряду з 1 травня.

«Це все маніпуляція суспільною свідомістю. Рано чи пізно ця гра закінчиться, і для цього потрібен не тільки фінансовий аудит, а технічний і технологічний аудит. Тоді буде зрозуміло, хто і для чого керував у цій ситуації Нафтогазом і хто заганяв його в штучні борги», – прокоментував гість програми.

До слова, голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що через борги компаній, які отримують газ на пільгових умовах (PSO), некомпенсування Кабміном втрат, спричинених виконанням спецобов’язків, і борги облгазів та інших споживачів група Нафтогаз має від’ємний чистий грошовий потік та увійде до 2019 року з мінімальними залишками грошових коштів.

Нагадаємо, що Гройсман анонсував нове рішення щодо приєднання до мереж і перегляд «захмарних» зарплат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 21:29 :32