Новини » Економіка 21 грудня, 2018, 11:36
Гройсман анонсував нове рішення щодо приєднання до мереж і перегляд «захмарних» зарплат
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua

У НКРЕКП підготували нове рішення щодо приєднання до електромереж, яке передбачає суттєве зниження оплати.

Про це сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, яку транслює телеканал ZIK, повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Очільник уряду, відповідаючи на запитання народних обранців щодо великої вартості підключення до електромереж, яке подекуди перевищує навіть вартість обладнання, зауважив, що у багатьох регіонах є непомірні умови щодо приєднання до мереж, які, з його слів, не завжди є об’єктивними, а також велика оплата за приєднання до мереж. Володимир Гройсман зазначив, що у НКРЕКП підготували нове рішення щодо приєднання до мереж, яке передбачає суттєве зниження оплати. З його слів, в уряді очікують кінцеве рішення від НКРЕКП, і якщо воно відповідатиме «здоровому глузду», його підтримають.

«Є прекрасні законодавчі ініціативи, щоб забезпечити безкоштовне приєднання до енергомереж. Я думаю, що це було би нормально, оскільки оплата за одиницю енергії передбачає і дохід, який отримують компанії, що є розподільчими», – наголосив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр України також нагадав, що уряд звернувся до НКРЕКП щодо перевірки облгазів, які здійснювали донарахування споживачам, відразу після того, як це питання порушили у сесійному залі ВРУ.

«Це монопольна історія, і з монополістами необхідно жорстко діяти, щоб вони не виходили за межі здорового глузду і закону», – наголосив Володимир Гройсман та додав, що у разі виявлення порушень АМКУ та НКРЕКП мають право накладати штрафи на монополістів.

Він також запевнив, що не підтримуватиме отримання керівниками державних компаній «захмарних зарплат». Очільник уряду занонсував, що у березні відбудеться перегляд контрактів із керівництвом НАК «Нафтогаз України». Володимир Гройсман також повідомив, що до Верховної Ради України уряд вніс законопроект про повноваження наглядових рад.

Нагадаємо, колишній міністр палива і енергетики України Іван Плачков переконаний, що необхідно посилити контроль з боку Національної комісії щодо регулювання електроенергетики за природними енергомонополіями.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 22:05 :01