Новини » Політика 21 грудня, 2018, 12:32
Фінансист: Тимошенко хоче, щоб люди були бідні і неосвічені
ZIK
ZIK

У газових угодах Тимошенко було правило «бери або плати». Тобто якщо ми не набрали необхідну кількість газу, все одно змушені були платити за нього. Це була непідйомна сума для України. Це був такий гачок, через який наша держава просто стала б частиною Росії.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK висловив фінансист, координатор громадянської платформи «Нова країна» Тарас Козак.

Він зауважив, що перед підписанням газових угод Юлії Тимошенко доволі серйозним та суттєвим було втручання Президента Віктора Ющенка, який кілька разів відмовляв Росії у запропонованій ціні газу.

«Тоді Юля Тимошенко вже рятувала цю ситуацію. Але ця ціна справді дуже неприємна. Тимошенко отримала для своїх виборів 2010 року знижку на 20% на перший рік. А потім, коли вона вже мала стати президентом, вже було все одно щодо цієї знижки», – підкреслив експерт.

На його думку, найкритичнішим у підписаній Юлією Тимошенко угоді було те, що скільки б газу не купила Україна, вона була змушена щороку заплатити за 40 мільярдів кубометрів.

«Там було таке правило – «бери або плати». Тобто якщо ми не набрали необхідну кількість газу, все одно змушені були платити за нього. Це непідйомна сума. Це був такий гачок, що ми просто стали б частиною Росії. За ці роки сума склала б сотні мільярдів доларів», – заявив Тарас Козак.

Більше того, наголошує фахівець, через те, що в України не було таких коштів, Янукович після приходу до влади був змушений підписати сумнозвісні Харківські угоди, що продовжували перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі на 25 років.

«Це було необхідним, аби якось втримати ситуацію, щоб не платити за той газ, який ми не будемо купляти. Тому вона глибоко не вникає в економічні деталі угоди, їй важливо сказати виборцям, що, мовляв, я принесла в Україну газ», – каже координатор громадянської платформи «Нова країна» Тарас Козак.

За його словами, Юлія Тимошенко тоді приїхала з Москви, як переможець, який дав газ Україні. І вже нікого не хвилювала ціна. Тимошенко врятувала Україну від замерзання.

«Згадаймо ще «Юліну тисячу». Люди були готові її підтримати, бо вона пообіцяла, що щось їм дасть. На жаль, її виборець дуже бідний та економічно неосвічений. Її мотивацією є те, щоб таких виборців було багато. Вона зацікавлена, щоб люди були бідні і неосвічені», – підсумував Козак.

Як повідомлялося, у статті «Драма без кінця» журнал The Economist називає Юлію Тимошенко найбільш зручною кандидатурою для російської влади на виборах Президента України. Мовляв, Путін уже мав справу з нею раніше і вбачає у ній однодумця, популістку, готову укладати угоди, вигідні для нього.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 17:10 :55