Новини » Політика 21 грудня, 2018, 20:58
Архімандрит Кирило (Говорун) застерігає через небезпеку відкликання томосу
ZIK
ZIK

Існує небезпека перегляду статуту і з огляду на це – відкликання томосу.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив богослов, науковець, професор, екс-голова відділу зовнішніх зв'язків УПЦ МП, архімандрит Кирило (Говорун).

Гість програми зауважив, що під час об’єднавчого собору його учасники дійшли до такої моделі об’єднання, яка, очевидно, не є оптимальною, проте за існуючих реалій дозволила завершити Собор, поставити крапку та тепер очікувати томосу.

Архімандрит Кирило (Говорун) зазначив, що нині головне питання – не особистість предстоятеля ПЦУ чи томос, а статут нової церкви.

«Першим пунктом порядку денного на Соборі було обговорення, яке не сталося, на жаль, і прийняття, яке сталося, статуту церкви. Цей документ було підготовлено константинопольською стороною. Спочатку його взагалі написали грецькою мовою, а потім переклали українською. Його привіз екзарх Константинопольського патріархату митрополит Еммануїл до Києва. У Києві була створена комісія із представників церков, які обговорювали цей статутний документ, були внесені певні пропозиції щодо його змін. У цій трохи зміненій формі статут і було прийнято», – зазначив гість програми.

Архімандрит Кирило (Говорун) зауважив, що модифікована форма статуту звужує можливості демократичності всередині церкви.

«Є зараз небезпека, я побоююся, що цей процес буде далі продовжуватися, і ще менше соборності та демократичності буде всередині нової структури. А це, насправді, дуже важливо, бо від того, як, за якими принципами буде існувати церква, буде залежати, наскільки вона зможе бути відкритою до інших українських церков, наскільки вона буде визнаною рештою православ’я, наскільки вона зможе налагодити діалог із суспільством. Хочу підкреслити, що для нової церкви важливо не стільки діалог із владою, скільки діалог із українським суспільством», – акцентував гість програми.

Архімандрит Кирило (Говорун) наголосив, що є небезпека перегляду статуту і відкликання томосу, адже і томос, і статут є з одного пакету документів: «Цей пакет документів був підготовлений константинопольською стороною, і була поставлена умова, що ви приймаєте статут і виконуєте статут, який прийняли. Тоді томос залишається дійсний. Якщо будуть якісь зміни щодо статуту…, тоді Константинополь може відкликати томос».

Нагадаємо, 15 грудня, після завершення об'єднавчого собору, Президент України Петро Порошенко привітав українців зі створенням Єдиної помісної української автокефальної церкви. Як повідомляли, об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 21:43 :26