Застереження екс-заступника голови АП: Росія використовує РПЦ, як знаряддя війни

ZIK

РФ використовує РПЦ, як знаряддя гібридної війни – і через мову ненависті, і через спробу роз’єднати українське суспільство, і через поширення меседжів «русского міра».

Про це в ефірі програми Voxpopuli на телеканалі ZIK заявив заступник голови Адміністрації Президента України у 2014-2018 роках, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

Гість програми, відповідаючи на запитання глядачів, у чому полягала гостра необхідність створення Єдиної помісної православної церкви в Україні, зазначив, що йдеться про три великих блоки. Першим із них є питання національної безпеки.

«РФ використовує Російську православну церкву, як знаряддя гібридної війни – і через мову ненависті, і через спробу роз’єднати українське суспільство, і через поширення меседжів так званого «русского міра», – заявив Ростислав Павленко, наголосивши, що мова йде не про всіх священиків УПЦ Московського патріархату.

Іншим блоком питань є права людини. З його слів, понад 70% громадян України називають себе православними, і з них більше половини не вважають себе приналежними до московського православ’я, тобто йдеться про прихожан УПЦ КП та УАПЦ. Вони, наголосив гість програми, були позбавлені спілкування із усім православним світом.

«Це питання рівного забезпечення прав людини», – заявив Ростислав Павленко.

А третій блок – це питання відновлення історичної справедливості.

«Тепер в Українській незалежній православній церкві є змога відновити справедливість, вести мову про відкрите, сучасне православ’я, яке буде йти нога в ногу з українським суспільством і відповідати на ті потреби, які воно має», – заявив Ростислав Павленко.

Нагадаємо, 20 грудня депутати підтримали за основу й в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України № 5309.

Після голосування у Раді сталася бійка між депутатами від Опоблоку та коаліції.

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що законопроект №5309 щодо перейменування церкви порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України, і закликали президента Петра Порошенка ветувати його.

Loading...