В аграрному комітеті повідомили, коли в Україні запрацює ринок землі

ZIK

На базі парламентського аграрного комітету разом із експертами розробляють проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Це дасть змогу ВРУ наступного скликання ухвалити виважене рішення щодо земельного питання, і вже з 2020 року в Україні запрацює ринок землі.

Про це під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради України, який транслює телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція БПП), один із авторів ухваленого у ВРУ законопроекту № 9355-5 про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель Олександр Бакуменко.

Заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ пояснив, що законом передбачено продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення ще на рік, до 1 січня 2020 року.

«Також у законопроекті записано, що в першому кварталі 2019 року уряд повинен подати закон про обіг землі сільськогосподарського призначення», – зазначив нардеп.

Він зауважив, що мораторій не вирішує питання щодо землі, адже ринок землі може бути введений лише після того, як буде прийнятий закон про обіг земель.

«Але враховуючи соціальну напругу, для того, щоб не допустити, щоб люди не зневірилися, ми запропонували продовжити мораторій на рік. Але головне – в аграрному комітеті вже півроку працює робоча група, в ній – 20 народних депутатів, експерти Світового банку, ЄБРР, національних асоціацій, представники місцевого самоврядування, які розробляють на базі комітету закон про обіг земель с/г призначення», – повідомив Олександр Бакуменко та додав, що через два – два з половиною місяця законопроект буде розроблений, із цим документом ознайомлять усіх учасників ринку, щоб перевести питання із політичної площини у площину фахової дискусії.

Депутат наголосив, що таким чином парламентарі дадуть змогу ВРУ наступного скликання ухвалити виважене рішення щодо земельного питання.

«Я впевнений, що з 2020 року ринок землі запрацює», – заявив Олександр Бакуменко.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель на рік, до 1 січня 2020 року.

Loading...