Новини » Політика 20 грудня, 2018, 16:39
Україні бракує суддів: 25% вакансій є вільними
Фото: asn.in.ua
Фото: asn.in.ua

На сьогодні суддівський корпус налічує 5270 суддів.

Про це повідомив голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк на XVI позачерговому з’їзді суддів України, пише «Українське право».

За його словами, ДСА здійснила відповідні розрахунки щодо визначення оптимальної граничної чисельності суддів, спираючись на нормативи навантаження, та з урахуванням рішення XV чергового з’їзду суддів України про недопустимість скорочення чисельності суддів. Ця чисельність становить 6985 суддів.

Гранична чисельність суддів апеляційних судів уже погоджена Вищою радою правосуддя та затверджена наказом ДСА України.

Гранична чисельність суддів місцевих судів буде найближчим часом подана на погодження до Вищої ради правосуддя. У наступному році вона буде уточнена на підставі нових науково-обгрунтованих нормативів навантаження, робота над формуванням яких уже почалась у співпраці з нашими міжнародними партнерами.

Проблемним на сьогодні є наявність незаповнених вакансій суддів у кількості 1715 одиниць, що складає 25% до граничної чисельності. Найбільше вакансій у загальних судах (28%), найменше в адміністративних судах (10%). У господарських судах – 17%.

На жаль, на сьогодні не всі судді мають повноваження щодо розгляду судових справ. 1242 судді (або 24%) не мають повноважень. Найбільше ця проблема проявляється в судах господарській юрисдикції – 28% суддів без повноважень. У загальній та адміністративній юрисдикціях відповідно 23% та 24% суддів без повноважень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 07:32 :06