Новини » Регіони 20 грудня, 2018, 11:41
У Тернополі подорожчав проїзд у маршрутках і тролейбусах
Фото: te.20minut.ua
Фото: te.20minut.ua

З 20 грудня в Тернополі подорожчав проїзд у маршрутках і тролейбусах.

Як повідомив власкор IA ZIK, міська влада вже друге за два останні місяці вносить зміни у тарифи на громадські перевезення.

Від сьогодні вступили в дію диференційовані тарифи. Зросла вартість оплати готівкою.

У тролейбусах проїзд для власників персоніфікованої «Карти тернополянина» та неперсоніфікованого електронного проїзного коштуватиме 5 грн, для учнів і студентів – 2,5 грн. У разі оплати готівкою чи банківською карткою дорожче – 6 грн.

У маршрутних автобусах – 6 грн у разі оплати будь-яким електронним квитком і 7 грн – при розрахунку готівкою та банківською карткою. Учні й студенти, які користуються спеціальними електронними проїзними, також мають пільги – 50 відсотків від вартості.

Такі тарифи затвердили ще 15 листопада, проте їх запровадження відтермінували, аби мешканці встигли придбати електронні проїзні.

Робиться це з для виведення з обігу готівки при розрахунку за проїзд та чіткого обліку пасажирів, пояснюють у міській раді.

Як повідомляла IA ZIK, на початку листопада жителі Тернополя влаштували «транспортний Майдан».

Містяни висловили протест проти нових тарифів на проїзд у громадському транспорті.

Найбільше людей обурив готівковий тариф, який виявився найвищим в Україні: 9 грн у маршрутних таксі та 8 грн у тролейбусах.

Під час акцій протесту люди вимагали у чиновників оприлюднити розрахунки та звільнити начальника міського управління транспорту Ігоря Мединського, якому закидали змову з приватними перевізниками.

Після протестів мешканців тимчасово повернули попередні тарифи, проте збунтувалися власники автобусів. Перевізники відновили роботу лише після погрози від депутатів та міського голови розірвати з ними угоди.

15 листопада виконком міськради знову затвердив нові тарифи. З 17 листопада вартість проїзду у тролейбусах Тернополя становила 5 грн незалежно від форми розрахунку, тобто як при оплаті пільговою «Картою тернополянина», електронним проїзним квитком, так і при оплаті готівкою. У маршрутних автобусах тариф становив 6 грн для усіх пасажирів.

За результатами службової перевірки, якої вимагали учасники протестів, начальнику управління транспорту Тернопільської міськради Ігорю Мединському оголосили догану.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 03:41 :28