Новини » Регіони

Тернопільська облрада закликає продовжити мораторій на продаж сільгоспземель до 2025 року

Депутати Тернопільської обласної ради прийняли звернення до Президента України, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра, в якому закликають продовжити в державі мораторій на продаж сільгоспземель до 1 січня 2025 року.

Як повідомили IA ZIK у прес-службі обласної ради, таке рішення ухвалили на виїзному засіданні сесії облради, що проходить у Чорткові.

«За даними різних соціологічних досліджень, від 70% до 80% селян виступають проти вільного продажу землі. Поспішна земельна реформа, яка не підтримана народом, не матиме успіху, підірве довіру людей до влади, спричинить соціально-політичні потрясіння в суспільстві», – йдеться у документі.

Відтак, депутати закликали керівництво держави зупинити спроби поспішного запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення та продовжити мораторій на їх продаж до 1 січня 2025 року.

«Пропонуємо негайно приступити до розробки та прийняття у цей період нормативно-правових документів щодо регулювання майбутнього ринку землі. Започаткувати пілотні проекти з продажу державних земель з метою напрацювання моделі відкриття ринку землі, яка належить громадянам на правах особистої власності», – пропонується у зверненні.

Loading...