Новини » Політика 20 грудня, 2018, 22:08
Соболєв пригадав, що сталося у 2002 році, коли держава дозволила торгівлю землею
ZIK
ZIK

У 2002 році дозволялося оформляти договори купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. Тоді виявилось, що ціна, за якою викуповували паї у людей, була сміхотворною.

Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Сергій Соболєв.

Пан Соболєв зауважив, що розмови про те, що якщо буде знятий мораторій на продаж землі, її однаково неможливо буде продавати, бо в Україні немає базових законів про обіг землі - це міф.

«Коли ввели ринок землі і дозволили її продаж, але не ввели мораторій до ухвалення відповідних законодавчих актів, був дуже короткий період у 2002 році, коли дозволялося оформляти договори купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. Тоді виявилось, що ціна, за якою викуповували паї у людей, була просто сміхотворною», – зазначив Соболєв.

За його словами, тоді, як і сьогодні, не були врегульовані ключові питання, які повинні дати оцінку ринку землі, порядку купівлі-продажу, обмеження, які є в будь-якій країні.

«Я спеціально знайомився із законодавством розвинених країн, зокрема США, Франції, Канади. У цих країнах присутні обмеження. Причому ці обмеження стосуються кількості, якості і стосуються професійного підходу тих, хто хоче цю землю обробляти», – зауважив політик.

Також народний обранець додав, що в Україні на сьогоднішній день є лише постанова Кабінету Міністрів, яка визначає обмеження щодо продажу землі у 200 гектарів і яка стосується не приватної власності.

«Постанова Кабміну не може такі речі обмежувати. Тому зняття мораторію сьогодні неможливе, бо немає чітких норм. Окрім цього, в умовах війни питання продажу землі іноземцям стоїть дуже гостро», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що народні депутати продовжили мораторій на продаж сільськогосподарських земель на рік, до 1 січня 2020 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 23:55 :20