Щоразу плисти через Керченську протоку місія ОБСЄ не зможе, – експерт

ZIK

Якщо з українськими моряками через Керченську протоку будуть проходити американці, представники моніторингової місії ОБСЄ, то Росія їх люб’язно пропустить. Але це не може бути постійно. Це не є свідченням про перемогу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

Як відомо, секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов заявив, що Україна готує новий прохід військових кораблів через Керченську протоку. За словами Турчинова, це принципово для України, адже якщо ми зупинимось і відступимо, то Росія фактично виконає своє завдання із захоплення Азовського моря, пред'явить світу самовизначені нові морські кордони в Чорному морі, де-факто легалізувавши окупацію Криму.

Він також додав, що було б логічно, щоб в Азовському морі на допомогу Україні з'явились кораблі НАТО.

Ірина Верещук переконана: якщо з українськими моряка через Керченську протоку будуть проходити американці, представники моніторингової місії ОБСЄ, то Росія їх люб’язно пропустить.

«Але це не може бути постійно. Це не є свідченням про перемогу. Про що це говорить? Що вони пропускають нас через наші внутрішні води? Та ми й так можемо це робити», – зауважила Ірина Верещук.

За її словами, те, що в Азовське море на допомогу Україні прийдуть кораблі НАТО, це не вирішить проблему.

«Адже це не може бути постійно. Ми знову залишаємося один на один із проблемою. Те, що там будуть американці, це не вирішує проблему. Вони пропливуть, а далі що? Проблема вирішиться? Вона буде постійно. Поки стоїть Керченський міст, поки анексований Крим і поки Азовське море буде внутрішнім морем між Російською Федерацією та Україною», – підкреслила Ірина Верещук.

Нагадаємо, 25 листопада, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шістьох українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів в районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

26 листопада Президент України, Верховний головнокомандувач Збройних сил Петро Порошенко підписав указ щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні.

27 листопада Президент Петро Порошенко видав новий указ, який змінює рішення РНБО щодо тривалості дії воєнного стану в Україні.

Новий документ затверджує воєнний стан на термін 30 днів у 10 областях України – Вінницькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській, Сумській, Чернігівській.

Loading...