Новини » Політика 20 грудня, 2018, 13:41
«Русскій мір» тріщить по швах: Рада ухвалила закон про назви церков
Києво-Печерська лавра. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Києво-Печерська лавра. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Народні депутати підтримали за основу і в цілому законопроект про зобов’язання для церков називатися відповідно до свого релігійного центру.

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України № 5309 під час ранкового засідання Верховної Ради, яке транслює телеканал ZIK, підтримали 240 обранців.

Цей законопроект депутати сьогодні включили до порядку денного. Голова ВРУ Андрій Парубій назвав законопроект історичним.

Проект закону передбачає, що релігійна організація, яка безпосередньо або як складова частина входить до структури релігійної організації, керівний центр якої є за межами України у державі-агресорі, зобов'язана у своїй повній назві відображати свою приналежність до цієї організації, обов'язково відтворивши це у своїй назві з можливим додаванням слів «в Україні» та/або позначення свого місця в структурі іноземної релігійної організації.

У законопроекті також ідеться про те, що у разі, якщо впродовж чотирьох місяців (для релігійних громад – дев'яти місяців) з дати набуття чинності цього Закону релігійна організація не внесла передбачених законом змін до своєї офіційної назви та не подала відповідних змін до свого статуту на реєстрацію, її статут чи положення втрачає чинність у частині, якою визначається повна офіційна назва релігійної організації.

Нардеп Олександр Бригинець пояснив, що законопроект передбачає одне-єдине обмеження – представники церкви, яка належить до країни-агресора, не можуть бути представлені у з'єднаннях ЗСУ та інших військових формуваннях України. Нардеп Іван Крулько зауважив, що нині українці є свідками, як «русскій мір» тріщить по швах, коли у ВРУ ухвалюють законодавчі ініціативи, які дають українцям розуміння, до якої церкви вони заходять. Нардеп Кривенко наголосив, що результати голосування покажуть, хто є українцем. Голова ВРУ Андрій Парубій наголосив, що це рішення є ширшим, ніж релігійне, адже це питання безпеки держави.

Під час голосування законопроект за основу і в цілому підтримали 240 обранців.

Після голосування у ВРУ сталася бійка.

Закон вступає в силу з моменту його публікації.

Як повідомляли, 15 грудня, після завершення Об'єднавчого собору, Президент України Петро Порошенко привітав українців зі створенням Єдиної помісної української автокефальної церкви. Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Як повідомляли, Президент Петро Порошенко разом із митрополитом Епіфанієм (Думенком) 6 січня вирушить до Вселенського патріарха для отримання томосу про автокефалію Православної церкви України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 11:43 :59