Новини » Політика 20 грудня, 2018, 21:54
Ростислав Павленко пояснив мету держави щодо Московського патріархату
ZIK
ZIK

Нині кожен капелан, кожен архієрей, кожен священик має право вибору – чи залишатися йому у зв’язці з Московією, але він тоді має чесно про це сказати, чи бути в Українській церкві.

На цьому в ефірі програми Voxpopuli на телеканалі ZIK наголосив заступник голови Адміністрації Президента України у 2014-2018 роках, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

Гість програми, коментуючи ухвалений Верховною Радою закон щодо церковних назв, зауважив, що церква, яка має свій центр у державі-агресорі, має про це чітко заявити.

Ростислав Павленко пояснив, що законом передбачене обмеження для священиків такої церкви, яке полягає в тому, що вони не зможуть проводити богослужіння у Збройних силах України, там, де є безпосередній контакт із бійцями, які боронять Україну.

«Держава не збирається втручатися і вказувати, кому як служити, кому як вести свою роботу – ні щодо греко-католиків, ні щодо римо-католиків, ні протестантів, ні мусульман, нікого іншого це не стосується. Ідеться виключно про державу-агресора», – наголосив Ростислав Павленко.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень нагадав, що 15 грудня створено канонічну православну церкву України, визнану Вселенським православ’ям: «Тож кожен капелан, кожен архієрей, кожен священик має право вибору – чи залишатися йому в зв’язку з Московією (але він має чесно про це сказати), чи бути в Українській церкві».

Нагадаємо, 20 грудня депутати підтримали за основу і в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України № 5309.

Після голосування у Раді сталася бійка між депутатами від Опоблоку та коаліції.

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що законопроект №5309 щодо перейменування церкви порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони вірян-громадян України, і закликали президента Петра Порошенка ветувати його.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 11:51 :11