Новини » Економіка 20 грудня, 2018, 20:11
Рада прийняла за основу законопроект про підтримку альтернативної енергетики
ZIK
ZIK

Верховна Рада з другої спроби прийняла за основу законопроект №8449-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії".

За це рішення проголосувало 227 народних обранців. Після цього голова Верховної Ради закрив вечірнє засідання.

Перед голосуванням народний депутат України Олег Березюк закликав народних депутатів підтримати законопроект. За його словами, цей закон є шляхом проти енергетичних олігархів і шляхом зниження ціни для людей.

«Енергетика України захоплена олігархами, і немає значення чи вона зелена, чи вугільна, чи атомна. За нього треба голосувати», – сказав політик.

Окрім цього, пан Березюк зауважив, що з 1 січня 2019 року НКРЕКП змінила свою постанову, внаслідок чого міста позбавили нічного тарифу. Це означає, що міста або вимкнуть світло, або будуть віддавати половину свого бюджету за те, щоб освітлювати нічні вулиці.

«Коли поїдете на свої округи, запитайте своїх мерів, за якими цінами вони будуть платити за нічне освітлення з 1 січня 2019 року. Це шахрайство НКРЕКП та обленерго. Міста позбавляються ресурсу, який дозволяє їм дбати про безпеку громадян», – вважає народний обранець.

Відповідно до пояснювальної записки, проект розроблено для створення конкурентних засад для надання підтримки проектам будівництва об’єктів відновлюваної енергетики та досягнення балансу інтересів суспільства й споживачів електричної енергії та інших учасників ринку. Очікується, що прийняття закону зменшить навантаження на ціну електричної енергії.

Документом передбачається, що починаючи з 1 січня 2020 року отримання підтримки для суб’єктів господарювання, які реалізують у сфері ВДЕ проекти певної величини, є можливим виключно за умови участі таких суб’єктів в аукціоні з розподілу квоти підтримки та їх перемоги.

Кабміну доручено забезпечити проведення у 2019 році пілотного аукціону.

Також планується передбачити, що розміри щорічних квот визначаються, виходячи з цільових показників розвитку відновлюваної енергетики, встановлених міжнародними зобов’язаннями України, Енергетичною стратегією України, та з урахуванням результатів оцінки оператором системи передачі відповідності (достатності) генеруючих потужностей і плану розвитку системи передачі. У щорічній квоті визначаються окремо частки для проектів СЕС, проектів ВЕС і проектів з інших видів ВДЕ.

Пропонується встановити, що Кабмін щороку до 1 грудня встановлює розмір щорічної квоти державної підтримки на наступні п'ять років поспіль.

Нагадаємо, що в жовтні Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо інвестиційної привабливості будівництва об’єктів відновлюваної енергетики».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 21:48 :23