Рада продовжила мораторій на продаж землі ще на рік

ZIK

Народні депутати продовжили мораторій на продаж сільськогосподарських земель на рік, до 1 січня 2020 року.

За законопроект № 9355-5 під час вечірнього засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосував 231 обранець.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій поінформував, що на розгляд парламентарів пропонується 15 законопроектів щодо мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Спікер надав по дві хвилини для виступів авторам кожного із проектів законів.

Так, лідер фракції «Батьківщина» заявила про необхідність продовження мораторію, допоки в Україні не буде відповідної стратегії щодо українських земель. Голова фракції «Народного фронту» Максим Бурбак запропонував продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель до липня 2020 року. Він зауважив - ця дата пояснюється тим, що наступний рік – рік президентських та парламентських виборів. До цього часу, з його слів, новий Кабмін має напрацювати законопроект про вільний обіг землі, ВРУ має його ухвалити, і лише тоді, за умови прозорих правил, можна знімати мораторій.

Нардеп від БПП Шверк пожартував, мовляв, мораторій слід продовжити до 22 квітня 2019 року, дня народження Володимира Леніна: «Це для того, щоб кожен розумів, що лише комуністична ідеологія – це та ідеологія, коли держава має диктувати своїм громадянам, як їм розпоряджатися своїм майном. Кожна людина, яка проголосує за мораторій, – це вірний послідовник комуністичної ідеології».

Нардеп Левченко обурився, що такі важливі питання, як мораторій на продаж землі, розглядають за скороченою процедурою, а окремі обранці дозволяють собі подавати законопроекти-жарти. Він також наголосив, що «Свобода» виступає не за мораторій, а за заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення, бо це стратегічний ресурс української нації.

У профільному Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин зауважили, що законопроекти відрізняються лише датою, до якої пропонують відтермінувати заборону на продаж земель – від 22 квітня 2019 року до 1 січня 2030 року. Нардеп Олег Кулініч зауважив, що найоптимальнішим терміном, на який пропонують продовжити мораторій, є рік, і така пропозиція міститься у комітетському законопроекті № 9355-5 про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

«Цей законопроект зобов’язує КМУ нарешті подати до ВРУ законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, на який ми вже давно чекаємо», – зазначив Олег Кулініч.

Він повідомив, що Комітет рекомендує ухвалити проект закону № 9355-5 у цілому.

Під час голосування комітетський законопроект № 9355-5 підтримав 231 обранець.

Loading...