Новини » Політика 20 грудня, 2018, 15:35
Марчук: У баченні Росії Україна на європейському напрямку – єдиний «буфер»
ZIK
ZIK

Проблема Росії – не лише в Донбасі й Криму. Проблема – в Україні. Адже на європейському напрямку Україна – єдиний «буфер». Україна – дуже незручна субстанція для Росії.

Про це під час включення з кулуарів парламенту, яке транслює телеканал ZIK, заявив представник України в Тристоронній контактній групі в Мінську Євген Марчук.

«Проблема Росії – не лише в Донбасі й Криму. Проблема – в Україні. Адже на європейському напрямку Україна – єдиний «буфер». Білорусь – союзна держава. Там проблем немає ні на воєнному, ні на геополітичному напрямі. А Україна – дуже незручна субстанція для Росії. Я вже не кажу про інші складники», – заявив Євген Марчук.

Він зазначив, що Росія витратила на Україну дуже багато економічних, воєнних і людських ресурсів. Але водночас, додав Марчук, загнала себе в ізоляцію та під великі санкції.

«Навіть на днях санкції проти Росії були продовжені. Тому Росія у даному випадку, а найбільше Путін та його команда, будуть робити вигляд, що нібито вони не програли. Але ми знаємо, що навіть серед деяких представників Європи є такі заяви, що треба зробити так, щоб Путін не втратив своє «обличчя». Тобто ми маєм торгуватися, щоб він не втратив «обличчя». Тому тут не повинно бути ілюзій, що це може швидко завершитися», – підкреслив Марчук.

Водночас він заявив, що є два могутні компоненти для того, щоби війна на Донбасі завершилася, а Крим повернувся до складу України.

«Перший – консолідація наших міжнародних союзників. Це увесь їхній арсенал. І економічний, і санкційний, і військовий. І другий елемент, який є ключовим – консолідація українського суспільства. Адже Росія запустила свою гібридну технологію, щоби консолідації в українському суспільстві не було. Вона може застосувати будь-яку технологію, щоби внести розбрат у суспільство. Вона хоче роз’єднати українське суспільство. Тому цьому треба активно протистояти», – акцентував Євген Марчук.

Нагадаємо, Євген Марчук заявив про відмову ОРЛО від своєї ж пропозиції про обмін полоненими.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-23 04:45 :18