Хакери зламали сервер з моніторингу соцмереж, що належить ФСБ Росії

Фото: twitter.com/D1G1R3V

Хакери з групи Digital Revolution стверджують, що зламали сервер НДІ «Квант», що належить ФСБ. Опубліковані ними документи описують систему моніторингу соцмереж, основна мета якої – аналіз протестних настроїв.

Таку систему «Квант» у ролі субпідрядника вже реалізує в Казахстані, – передає ВВС.

1 грудня група дала зрозуміти, що зламала сервер науково-дослідного інституту «Квант». Закритий інститут у спальному московському районі Ховріно в 1970-і роки створював перші радянські ЕОМ, в 2008 році його перевели у підпорядкування ФСБ.

На доказ злому «цифрові революціонери» виклали скріншоти, на яких видно назви папок і список адміністраторів на сервері «Кванта». Публікацію вони супроводили хештегом # квантнаш.

«Ми закликаємо співробітників і партнерів «Кванта» знайти собі іншу роботу і захищати нас від справжніх загроз. Це ваш обов’язок перед нашим народом. Ви своїми очима побачили, на що ми здатні», – заявили хакери.

Крім того, вони змінили код офіційного сайту «Кванта»: при заході на нього з’являлося зображення собак в балахонах – одного з символів «цифрового опору» блокувань месенджера Telegram.

На даний момент сервер «Кванта» відключений разом з сайтом і корпоративною поштою. У приймальні керівника НДІ кореспонденту BBC не відповіли на питання про злом. Запит в ФСБ теж залишився без відповіді.

Loading...