Новини » Економіка 20 грудня, 2018, 22:34
Депутат Соболєв перерахував вимоги щодо впровадження ринку землі
ZIK
ZIK

Я вважаю, що має бути заборона щодо концентрації земель. Особливо, коли чую цифру 100 тисяч гектарів. Та навіть 50 тисяч гектарів в одних руках – це, на мій погляд, аномально й ненормально.

Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Батьківщини») Сергій Соболєв.

Гість програми розповів, що Батьківщина виступає за те, що землю сільськогосподарського призначення потрібно продавати, але дуже невеликими частками і виключно тим, хто її справді буде обробляти.

«Ми запропонували два етапи. Перший – п’ятирічний, який стосується продажу земель сільськогосподарського призначення до 5 гектарів, які може отримати спочатку в оренду, а через 2 роки у приватну власність, викупивши цю землю, фермер, який буде там хазяйнувати.

Другий етап – дозволяється викупити 20 гектарів. Але умови тут інші. Ми вважаємо, що треба відкривати ринок землі поетапно і дивитися, як далі буде формуватися ринок», – зауважив народний депутат.

Він додав, що важлива річ на ринку землі – обмеження, які повинні бути.

«От Україна каже, що ніяких обмежень не повинно бути. Ні по громадянству, ні по тому, що за людина купуватиме землю. Але я вважаю, що в наших умовах це не можна робити. Це стосується не лише викупу землі російським олігархатом. Важливе питання – яка кількість земель може даватися в одні руки. Наша позиція – треба вводити обмеження. У тій же Німеччині, Франції є обмеження по кількості земель, якими може володіти один землевласник або родина землевласника. Нам також треба чітко визначитися, на яких позиціях ми стоїмо», – підкреслив Соболєв.

Нардеп наголосив, що  Україна має визначитися і з перехідним періодом. Бо якщо він затягнеться на 50 років, це заведе у «глухий кут».

«Має бути якийсь визначений розумний період, за який формується уся законодавча база, відпрацьовується перший етап. Далі зникнуть усі перепони для того, щоб поетапно робити потужну фермерську державу, де будуть мільйони фермерських господарств. Чи виключає це агрохолдинги – ні.

Вони теж будуть існувати, але на умовах оренди землі. Я вважаю, що має бути заборона до концентрації земель. Особливо, коли чую цифру 100 тисяч гектарів. Та навіть 50 тисяч гектарів в одних руках – це, на мій погляд, аномально й ненормально», – додав депутат Сергій Соболєв. 

Нагадаємо, сьогодні, 20 грудня народні депутати продовжили мораторій на продаж сільськогосподарських земель на рік, до 1 січня 2020 року.

За законопроект № 9355-5 під час вечірнього засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосував 231 обранець. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 00:15 :23