Новини » Економіка 20 грудня, 2018, 11:12
«Антирейдерський» законопроект, який розсварив депутатів, відправили на повторне друге читання

Народні депутати після тривалих дискусій відправили проект закону проти аграрного рейдерства в Україні на повторне друге читання.

За таке рішення щодо законопроекту № 8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству» під час ранкового засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 235 обранців.

Голова підкомітету Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олег Кулініч нагадав, що законопроект спрямований на усунення проблем у законодавстві, які провокують рейдерство в аграрній сфері: «Це є величезною проблемою галузі. Ми маємо численні випадки, коли без відома учасників сільськогосподарських підприємств змінюється склад їх учасників. Поширеною схемою, на жаль, є державна реєстрація поверх старих договорів оренди землі нових договорів з іншими орендарями. Законопроект є комплексним і містить низку заходів, скерованих на боротьбу з цим ганебним явищем».

З його слів, власникам земельних ділянок надається можливість встановлення за власною ініціативою обов’язкової нотаріальної форми всіх документів щодо трансакцій із цими об’єктами. Це дозволить їм застрахувати себе від підроблення підписів на договорах оренди землі та зміни учасників господарських товариств.

«Важливо, що законопроект зобов’язує уряд за кошти держбюджету провести інвентаризацію всіх земельних ділянок, інформація про які відсутня у Державному земельному кадастрі. Мова йде про майже 20% від загальної кількості сформованих земельних ділянок, а це близько 8 млн земельних ділянок. Відомості про них є лише у паперовій формі», – зазначив Олег Кулініч та додав, що внесення відомостей до е-реєстру унеможливить рейдерство.

Водночас, до другого читання із законопроекту виключили норму про те, що арешти та обтяження автоматично припиняються через п’ять років, а також уточнили перелік документів, відповідно до яких може здійснюватися нотаріальне посвідчення правочинів. Проте у залі розгорілася дискусія, оскільки депутати пропонували внести ще низку правок. Так, нардеп Іванчук вимагав ліквідувати комунальні підприємства, які, з його слів, насправді здійснюють не державну реєстрацію, а рейдерство в аграрній сфері. Проте представники Комітету наполягли на тому, щоб парламент розглянув саме опрацьований Комітетом варіант, а парламентарі звернули увагу на те, що нині у залі хочуть «провести» правки з голосу, які замінюють одні «схеми» іншими.

Голова ВРУ зауважив, що у залі є непорозуміння, тож двічі провів рейтингове голосування щодо підтримки «антирейдерського» законопроекту у редакції Комітету. Необхідної для ухвалення рішення кількості голосів у залі не знайшлося. У підсумку, депутати відправили законопроект у Комітет на повторне друге читання 235 голосами «за».

Нагадаємо, ВРУ підтримала проект закону про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству у першому читанні 10 липня 2018 року. Під час Погоджувальної ради 17 грудня голова ВРУ Андрій Парубій анонсував, що 20 грудня ВРУ розгляне блок аграрних питань, серед яких – питання щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 22:41 :25