Вперше у Львові суд прийняв рішення про знесення незаконної новобудови

Будинок на вул. Личаківській, 259 у м. Львові. Скріншот Google Maps

Вчора, 18 грудня, Восьмий апеляційний адміністративний суд прийняв рішення про знесення самочинної забудови – багатоквартирного житлового будинку із офісним приміщеннями на першому рівні по вул. Личаківській, 259 у м. Львові.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«ТзОВ «Лідер Моноліт» розпочав будівельні роботи без отримання вихідних даних – містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, без належним чином розробленого та затвердженого проекту на будівництво, а також було внесено недостовірні дані в декларацію про початок виконання будівельних робіт в результаті чого реєстрацію вказаної декларації на початок виконання будівельних робіт було скасовано (наразі у ТзОВ «Лідер Моноліт» відсутній документ на право виконання будівельних робіт)», – розповів Володимир Цабак, начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові.

У 2016 році Інспекція ДАБК у м. Львові подала позовну заяву до Личаківського районного суду про знесення самочинного збудованого об’єкта – багатоквартирного житлового будинку із офісними приміщеннями на першому рівні по вул. Личаківській, 259 у м. Львові.У 2017 році постановою Личаківського районного суду м. Львова адміністративний позов Інспекції про знесення було задоволено повністю. Відтак самочинну забудову мали знести, а ТзОВ «Лідер Моноліт» мало б компенсувати всі витрати, пов’язані зі знесенням цього об’єкта. Натомість ТзОВ «Лідер Моноліт» подало апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції про знесення. Восьмий апеляційний адміністративний суд погодив постанову Личаківського районного суду і залишив її без змін. Відтак, Інспекція ДАБК виграла рішення.

«Ми закликаємо мешканців перед тим, як купувати квартири у новобудовах, перевіряти інформацію щодо усіх дозволів на будівництво. Будинок на вул. Личаківській збудований без відповідних дозволів. Рішення, яке вчора прийняв суд – справді історичне для громади Львова. Сподіваємось, невдовзі воно буде виконане. За такою ж процедурою будемо працювати по всіх інших об’єктах, які збудовані поза законом», – сказав Святослав Кіндратів, керівник юридичного відділу Інспекції ДАБК у Львові.

Після отримання виконавчого документу, Інспекція буде вживати заходи щодо виконання цього рішення суду, відзначають у ДАБІ.

У Львівській міськраді відзначають, що це вперше у Львові Інспекція ДАБК отримала перемогу в суді з позовом про знесення самочинно збудованого об’єкта.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТзОВ «Лідер Моноліт» зареєстроване за місцем скандальної багатоповерхівки – на вул. Личаківській, 259. Його засновником є бізнесмен, власник «Львівського холодокомбінату» Богдан Копитко. 

Наприкінці серпня  2016 року на Богдана Копитка вчинили замах. Його позашляховик «Мерседес» вибухнув  у Старому Селі Пустомитівського району, поблизу Львова.  Внаслідок вибуху загинули троє чоловіків.

Loading...