Новини » Львів 19 грудня, 2018, 12:40
Володимир Гірняк: Наша гордість – це «Будинок Воїна» та Перинатальний центр
Володимир Гірняк
Володимир Гірняк

Цей рік став переломним для формування нової якості роботи у головному політичному та господарському органі Львівщини. Адже було зроблено ряд речей, які не вдавалося реалізувати у попередні періоди, зокрема, відкрити Перинатальний центр. Також впроваджено чимало змін, які дозволять активніше наповнювати бюджет та реалізовувати проекти, важливі для громад області.

Так охарактеризував результати роботи у 2018 році заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

А ще він розповів про очікування від майбутнього виборчого року, про свої політичні амбіції та перспективи.

Підсумки 2018 року: інколи дрібні управлінські рішення дають великий результат

Для 2018 року ключовим було те, що він передвиборчий. Адже у 2019 – відбудуться вибори Президента України та Верховної Ради, а вже у 2020 – вибори в органи місцевого самоврядування.

Обласна рада – це не лише вищий політичний орган області, але й господарський. І я радий, що більшість депутатів, причому з різних фракцій, розуміють, як важливо забезпечувати стабільність, що дає відповідні позитивні результати. Нещодавно обласна адміністрація, до прикладу, подала такі цифри, що за 23 роки було відремонтовано близько 600 км доріг, а за чотири роки нашої каденції – вже 1700 км.

Зрозуміло, що це заслуга не лише обласної ради, але і держави, і обласної адміністрації, і народних депутатів, які лобіювали виділення коштів на свої округи.

Ще один важливий аспект, у якому маємо добрі здобутки – це проведення цілого ряду конкурсів на посади. Якщо минулого року ми бралися за легшу сферу – культуру, то цього – вдалося обрати керівників до кількох медичних закладів.

На жаль, поки не вдалося обрати директора для Перинатального центру, але добре, що процес розпочатий і є ряд достойних претендентів, тобто є з кого обирати. Ці фахівці вірять, що можуть запропонувати свою програму розвитку і перемогти. Я, як голова профільної комісії і відповідальний за проведення конкурсів, мушу чітко зважити усі моменти, радитись з депутатами, головою обласної ради, з відповідним департаментом, керівництвом ЛОДА – усіма, адже цей керівник має відповідати тим критеріям, які висунуть усі учасники робочого процесу, бо в подальшому йому доведеться з усіма ними працювати.

Також позитивно те, що ми продовжуємо роботу над впорядкуванням справ та розвитком наших комунальних підприємств, а їх є близько 150. Це заклади різного профілю, але з ними роками не велося належної роботи. Багато вдалося започаткувати, але є ще над чим працювати – тому вважаю, що наступного року треба розвинути цей успіх.

До прикладу, аптеки у комунальних медичних закладах – зараз вони платять смішні гроші за оренду, а могли б, без здорожчання товару для покупця, приносити значно більші прибутки в обласний бюджет. Тому на вільні приміщення буде проведено відкритий конкурс, а для існуючих аптек – піднято орендну плату. Здавалося б незначне управлінське рішення, а воно вже принесло у бюджет додатково 2 млн грн.

Ну і найголовніший здобуток – це конкурс мікропроектів. Дякую відділу, який дуже активно і плідно ними займається і його керівнику Іванові Собку особисто. Цей конкурс щороку вдосконалюється, у ньому все більш активно беруть участь громади і мають можливість отримати левову частку бюджету на ці проекти, які вважають найбільш корисними для своїх сіл і містечок.

І те, чим можна найбільше пишатися – це відкриття «Будинку Воїна» та Перинатального центру.

Щодо «Будинку Воїна», то до цього року це був кусочок «руського мира», а відтепер – це осередок патріотизму та лицарського духу. На жаль, було певне затягування з видачею документів, але нам вдалося вкластися у визначений термін і відкрити його до 14 жовтня. Було багато бюрократичних перепон, довго видавали кадастровий номер і, відтак, підрядник почав роботи значно пізніше. Але він мав повне сприяння від нас, працював у три зміни і зумів здати його в експлуатацію вчасно.

Перинатальний також можна однозначно занести обласній владі до позитиву. Адже тільки ми приступили до роботи – відразу під облраду вийшов пікет працівників закладу. Вони вимагали завершити ремонт і повернути їм робочі місця. І ми тоді разом з Іриною Гримак (екс-заступниця голови ЛОДА – ред.) пообіцяли їм це зробити. І цього року нам це вдалося. Перша черга вже відкрита і вже прийнято більше як 2,3 тисячі пологів. Так, ще не обрано керівника, але це не критично. Цей процес все ж буде завершено. На крайній сесії депутати знову проголосували за виділення ще додаткових коштів для Центру, а це значить, що відкриття другої черги також буде незабаром, сподіваюся, що до квітня 2019 року. І це дуже важливо, що ми зробили у цьому процесі дуже багато, адже лише після наших зусиль уряд повірив у успіх проекту і виділив кошти зі свого бюджету.

Плани на 2020 рік: кошти, що йшли на хабарі, мають надходити у бюджет

Дуже важливо наступного року добре попрацювати, аби навести порядок у сфері наших комунальних закладів, комунальних підприємств.

Також ми вирішили, що від наступного року уся приватизація, а також оренда буде відбуватися через систему ProZorro, тобто на відкритих торгах і прозорому конкурсі.

Ми хочемо зробити так, щоби ті кошти, які колись йшли на хабарі, тепер йшли чесно у бюджет.

Хочу відзначити і якість бюджету на наступний рік. Ми його дуже детально припрацьовували на усіх рівнях і з депутатами, з керівниками департаментів і комісій. Також будемо чітко контролювати їх використання, візування, щоби зменшити імовірність зловживань та збільшити ефективність їх використання.

Крім того, наголошу, що тих змін вдалося досягти через те, що якісно змінився склад депутатського корпусу. Все-таки зміни у державі і розвиток громадянського суспільства дали зовсім інших депутатів. Скажімо, сам бюджет розвитку становив майже 100 млн грн, а на Перинатальний нам за два роки вдалося виділити фактично таку ж суму, тобто депутати пожертвували своїми інтересами, певними другорядними питаннями заради основної мети. І хоча це не стосувалось їхніх округів, хоча довелося виправляти помилки попередників у раді та адміністрації, а об’єкт розташований на території міста Львова – вони усвідомили його важливість.

Так само і з мікропроектами – вони розуміють, що лобіювати ці проекти немає сенсу, треба мати добру ідею, треба грамотно написати, треба знайти співфінансування з місцевого бюджету – і буде успіх.

Щодо Російської православної церкви: на Львівщині близько 60 громад РПЦ

Громади повинні самі визначатися, але я переконаний, що процес піде. Піде на Львівщині і по всій Україні. Я особисто і, гадаю, депутати і посадовці адміністрації не будемо ходити по церквах, переконувати громади, чи, боронь Боже, тиснути. Жодних переслідувань не буде, однак закону повинні дотримуватись всі, а не маніпулювати. До речі в області російських церков не так багато – близько 60-храмів.

Зміна церковної приналежності – це питання дуже непросте і делікатне, але є чітко прописана процедура, як його можна вирішити. Я, до речі, коли почали звертатися люди з цим питанням, видав рік тому брошуру, де на основі чинного законодавства описано процедуру переходу громади з однієї конфесії в іншу.

Щодо проблеми із заборгованістю шахтарям: тримаємо ситуацію на контролі

Я часто їжджу на прийом громадян у Сокаль та Червоноград і знаю цю проблему. Але, хочу сказати, що вона не лежить у площині відповідальності обласної ради і навіть обласної адміністрації. Це питання безпосередньо у компетенції Києва. Адже саме там призначаються керівники шахт і там укладаються контракти на постачання вугілля. Отже у тому, що не виплачується зарплата цим людям – я бачу недопрацювання центральної влади. Та, впевнений, ця проблема буде вирішена.

Але і ми не знімаємо з себе відповідальність за долі шахтарів, адже саме ця галузь формує соціальну структуру у значній частині області. І від того, на скільки проблема заробітної плати буде вирішена – залежить благополуччя та спокій регіону. Ми, зі свого боку, тримаємо на контролі цю ситуацію та перебуваємо на постійному контакті з урядом та профільним міністерством.

Щодо сміття: не треба нарікати на Синютку чи Ганущина, а їхати до людей

Проблема сміття у Львові полягала у тому, що тут було дуже багато політики і мало господарки.

У 2015 році я був на полігоні у Вінниці. Він розпочав роботу у 1990 році і тоді вже був рекультивований, а поруч відкривалась нова карта для захоронення відходів. Львівське ж звалище працює з 1956. І вже давно воно мало припинити роботу і мало б відкритися нове. Але цього не було зроблено. То ж зрозуміло, що рано чи пізно сталася біда. І сталася вона через те, що проблема відтягувалась, а не вирішувалась.

І зараз Андрій Садовий намагається перекласти проблему на обласну владу. А вирішити все можна просто – треба піти не до Синютки чи Ганущина, а поїхати до громади чи то міста, чи територіальної громади і чітко сформулювати пропозицію, ціну питання та довести, що буде мінімум негативних наслідків та максимум зручностей та бонусів. Плюс показати, що швидко та позитивно вирішується питання з Грибовичами.

Щодо політики: гордий працювати з Гриценком та його командою

Завжди симпатизував Анатолію Степановичу Гриценку, бо він дуже чесний, порядний і правильний чоловік. На минулих виборах я працював на кандидата в президенти Гриценка як рядовий депутат міськради, і ми тоді взяли по Львову близько 7%. На жаль, нам не вдалося пройти в парламент, але я тоді не розчарувався. Я зрозумів, що нам дано час для того щоби зібратись з силами, думками і перемогти. І зараз у нас непогані шанси для цього. Так у нас менші людські ресурси, менші фінанси – але у нас є підтримка людей.

Зараз чітко для себе розділив обов’язки на посаді заступника облради і представника «Громадянської позиції», а це означає, що в робочий час займаюся посадовими обов’язками, а у вихідні багато їжджу по області і спілкуюсь з партійним активом.

Щодо обласної організації, то нею керує Анатолій Забарило – секретар Львівської міської влади і мій близький товариш. І це не секрет, що ми можемо в обідній час чи після роботи зібратися з активом і обговорювати ті чи інші питання.

Також хочу сказати, що я дуже радий тій команді, яка формується на загально українському рівні навколо Анатолія Гриценка – це і керівник штабу Віктор Чумак, і Микола Катеринчук, і Микола Томенко. Чи заступник керівника штабу Олег Канівець, якого львів’яни дуже добре знають. Це потужні досвідчені політики і з ними приємно бути у одній команді.

Фактор Садового: колись Гриценко був готовий підтримати його, а тепер він має підтримати Гриценка

На мою думку, якщо усі опозиційні націонал-демократичні кандидати об’єднаються, то Гриценко виходить в другий тур, а там він перемагає усіх конкурентів. Особисто вважаю, що Садовому слід гарантувати будь-яку посаду у разі підтримки Гриценка на виборах Президента. Адже це великий плюс для цих двох політиків.

Адже то в той час, коли у Садового був вищий рейтинг, Гриценко погоджувався об’єднуватись з ним на його умовах. То чому ж зараз не можна зробити цього навколо найбільш рейтингового кандидата Анатолія Гриценка?

Щоби ви розуміли, я не вважаю, що Порошенко є найгіршим президентом, але багато речей не доведено до логічного завершення. Він не є ворогом України і зробив багато добра для неї, але ми заслуговуємо кращого Президента.

Мерські амбіції: готовий поступитися ними, коли буде сильніший кандидат

Отримав неоціненний досвід на посаді заступника обласної ради, адже працюю тут вже четвертий рік. І насправді тут роботи багато і вона цікава. Але посад є значно більше, аніж людей, які гідні їх обійняти. І всім відомо, що в раді та адміністрації звільнено багато посадовців через неефективність і не так легко знайти їм гідну заміну.

Я особисто вважаю Олега Синютку кращим головою ОДА за останній час. І не тому, що він на цій посаді найдовше, а тому, що з ним комфортно працювати, є комунікація на належному рівні і відсутні будь-які прояви адміністративного тиску. Знаю, що говорю, адже їжджу по області і спілкуюсь з різного рівня чиновниками з різних політичних сил. Але хтозна, чи він залишиться на посаді після виборів.

Тому говорю про те, що є маса інших місць, де можна себе проявити. І я точно не помру, якщо буду балотуватись на посаду міського голови Львова і не здобуду перемогу. Я розумію, що це політична посада і вона зав’язана на багатьох моментах, а в першу чергу на підтримці депутатського корпусу. Тому знаю, що маю робити на цій посаді, і знаю, як працювати на результат – як з депутатами, так і з виконавчою структурою ЛМР.

Вважаю, що кожен з мерів Львова вніс великий внесок у його розбудову і віддаю належне тому ж Садовому за розбудову туристичної привабливості міста. Але останні 2-3 роки йому місто перестало бути цікавим – він працює на загальноукраїнський рейтинг. Місто розвивається, але має все більше задавнених проблем і головне перестає бути комфортним для його мешканців: це і транспорт, і хаотична забудова, і дисбаланс розвитку.

Якщо побачу, що є сильніший кандидат, то готовий поступитися цими амбіціями, адже здатний працювати як на перших ролях, так і у команді.

Богдан Білан,
IA ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 06:17 :41