Новини » Суспільство

Віталій Кличко підтримав кампанію видання Independent зі збору коштів у Фонд Елтона Джона

Віталій Кличко. Фото: kievcity.gov.ua

Міський голова Києва Віталій Кличко підтримав різдвяну кампанію британського видання Independent зі збору коштів на СНІД-Фонд Елтона Джона.

«Ми всі були такими невігласами щодо ВІЛ, і досі маємо упередження щодо цієї хвороби», – цитує київського мера видання Independent

«Коли я ріс у Києві, про ВІЛ завжди говорили як про капіталістичне захворювання. Це була хвороба капіталістичних країн та втрати моральних цінностей. До більшості ВІЛ-позитивних українців ставилися, як до людей, котрі не мають шансів на виживання та становлять небезпеку для суспільства», – сказав Віталій Кличко.

«Тридцять років по тому ми все ще залишаємося невігласами. Лише 23% українців, віком від 15 до 25 років, знають про ВІЛ. Українська шкільна програма охоплює захворювання, що передаються статевим шляхом, проте торкається лише контрацепції, підліткової вагітності та сексуального насильства. Деяким викладачам важко говорити про ці проблеми; для інших на перешкоді стає релігія».

«Упередження все ще присутні з нами. Мало того, що це морально неправильно, але й воно також перешкоджає прогресу. Це заважає нам робити правильні політичні заклики, а також досягти успіху у діагностиці та успішному лікуванні».

«За даними статистики 2014 року, кожен п’ятий українець, що живе з ВІЛ, піддається погрозам, вербальним зловживанням та агресії. У іншому опитуванні 65% респондентів заявили, що відмовляються купувати овочі на ринку через те, що не знають, чи продавець є ВІЛ-позитивним».

«Ми спостерігаємо це у Києві. Булінг та дискримінація означають, що люди, особливо молодь, бояться здати аналізи та пройти лікування. Цей страх призводить до смертності від СНІДу, нових інфекцій та до поширення вірусу».

«Епідемія в Україні залишається серйозною, проте, частіше всього, замовчуваною проблемою. Тривожно те, що один з двох людей не знає про те, що живе з вірусом. Захворювання, зазвичай, діагностується занадто пізно».

«Війна на Сході також відіграла не останню роль у поширенні цієї проблеми. Приблизно кожен четвертий українець із ВІЛ живе на Донбасі».

«Проте, існують і позитивні тенденції, і я з оптимізмом ставлюся до наших зусиль, спрямованих на боротьбу з цією епідемією».

«Впевнений, що різдвяна кампанія видань Independent та Evening Standard допоможе привернути глобальну увагу до цього питання та зменшити дискримінацію тих, хто живе з вірусом».

«Я сподіваюсь, що разом ми зможемо зробити ще один крок до подолання цієї епідемії», – підсумував Кличко.

Видання Independent зазначає, що гроші, отримані від державних пожертвувань, будуть використані на підтримку проектів СНІД- Фонду Елтона Джона у шести ключових містах світу (Лондон, Найробі, Атланта, Київ, Делі та Мапуту).

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

 

Loading...