Новини » Політика 19 грудня, 2018, 12:11
Україна подає в ЄСПЛ докази про те, як саме Росія керує війною на Донбасі
Російські війська на російсько-українському кордоні. Фото: EPA/YURI KOCHETKOV/Архівне фото
Російські війська на російсько-українському кордоні. Фото: EPA/YURI KOCHETKOV/Архівне фото

Міністерство юстиції України передало до Європейського суду з прав людини детальну інформацію про російських військових, які беруть участь у бойових діях на Донбасі.

Про це заявив заступник міністра юстиції Іван Ліщина в інтерв’ю Європейській правді.

«Ми всі знаємо, що ситуація з ефективним контролем змінилася. Якщо на початку агресії там були, по суті, бандформування, які хаотичним чином підпорядковувалися кураторам в Росії, то з 2015 року РФ структурувала свій контроль», – сказав Ліщина.

За його словами, на окупованих територіях Луганської та Донецької областей діють два армійських корпуси з більш-менш встановленою ієрархією, з єдиним штабом у місті Новочеркаськ.

«Ми вже повідомляли про це у Страсбург, але «аби як», без детальних підтверджень. А зараз ми отримали докази цього, і вже скоро ми подамо до ЄСПЛ більш-менш ґрунтовну інформацію про те, хто керував військовими з Росії – з реальними прізвищами, даними прикриття, документами, перехопленнями тощо», – підкреслив заступник міністра.

Ліщина визнав, що суд потребуватиме додаткового часу, щоб ознайомитися з новими доказами, проте це навряд чи занадто затягне розгляд скарги.

«Я не думаю, що нашу скаргу по Донбасу розглянуть дуже швидко – скоріше, можна розраховувати на слухання в 2020 році. До того моменту Росія матиме вдосталь часу, щоби прокоментувати всю нову інформацію, яку ми надали», – додав він.

Нагадаємо, Європейський суд заслухає справу «Україна проти Росії» 27 лютого.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 11:33 :51