У Львові вперше видали біографію блаженного священномученика Климентія Шептицького

Климентій Шептицький. Фото: wikipedia.org

150-ліття від дня народження блаженного священномученика Климентія Шептицького будуть відзначати 17 листопада 2019 року. З цієї нагоди у Львові опубліковано першу біографію брата митрополита Андрея Шептицького під назвою «Казимир граф Шептицький – отець Климентій: польський аристократ, український ієромонах, екзарх Росії та Сибіру, Архімандрит Студитів, Праведник народів світу, блаженний Католицької Церкви». Презентація книги відбудеться у Львові 22 грудня о 15.00 в Архикатедральному соборі Святого Юра, площа святого Юра, 5.

Про це IA ZIK розповів автор цієї монографії, науковець доктор філософії Іван Матковський, працівник кафедри політології та міжнародних відносин НУ «Львівська Політехніка».

Видання охоплює період від народження і до смерті видатного церковного діяча. Видавцями біографії стала родина Матковських та Новаківських, проект яких підтримала низка відомих на Львівщині меценатів та підприємців: Руслан Волошин, Роман Коваль, Андрій Павлунь, Маркіян Швягла, подружжя Марія Мулява та Юрій Чернецький, брати Керницькі та Михайло Цимбалюк. До видання наукового дослідження долучився також Постуляційний Центр монастирів студійського уставу на чолі з ієрм. Юрієм Бойком (архівними документами та фінансово – ред.).

Біографію о. Климентія Шептицького підготували до друку знані львів’яни. Зокрема, літературним редактором стала Оксана Думанська, реалізувала авторську ідею видання художниця Леся Квик, мистецький супровід здійснювала Іванна Новаківська, коректор – Ольга Громик, переклад з польської – автор д-р Іван Матковський, переклад з французької – проф. Ярема Кравець. Рецензентами дослідження стали керівник постуляційного Центру монастирів студійського уставу ієрм. д-р Юрій Бойко (о. Юстин) та науковці Ігор Розлуцький і д-р Михайло Матковський.

Це перша опублікована біографія бл. свщмч. Климентія (д-р Казимира графа Шептицького) – блаженного Католицької Церкви та Праведника народів світу, католицького Екзарха Великої Росії та Сибіру, архімандрита студитів, замордованого у Владімірі над Клязьмою (РФ) у «владімірському централі». Біографія налічує 664 сторінки і понад 300 ілюстрацій. Окрім наукового дослідження, до видання включено спогади сучасників про братів Шептицьких, спогади родичів та спогади врятованого братами Шептицькими в часи Голокосту Данієля Ротфельда, які публікуються вперше.

Казимир, брат Митрополита Андрея Шептицького, у 43 роки вступив до католицького монастиря східного обряду. Ревний християнин, римо-католик, з юначих літ прагнув, як сам писав, стати «добрим воїном Господа» і реалізувати своє покликання серед русинів-українців. Ще до того як вступить до монастиря – постає перед нами як політик та громадський діяч. Перший лобіст інтересів Галичини – так був названий Блаженний у пресі на початку ХХ століття.

«Постать бл. свщмч. Климентія Шептицького зацікавить однаковою мірою світських і духовних осіб. Приклад його життя буде повчальним для політиків та громадських діячів. Організаторський і підприємницький хист стане взірцем для бізнесменів. Жертовність світитиме для чернецтва та клиру. Для українця він залишатиметься ієромонахом і братом митрополита, для поляка – аристократом, для німця – австрійським політиком, а для юдея – Праведником народів світу. Для християн – апостолом, який нестиме Благу Вістку та Слово Боже для народу, серед якого виріс, та не походив. Греко-католик з вибору, студит за покликанням – бл. свщмч. Климентій (д-р Казимир Шептицький) постане на сторінках видання перед вченими істориками, політологами та богословами, щоб зацікавити своїми поглядами та прикладом блаженного життя», – зазначив Іван Матковський.

Презентація біографії бл свщм Климентія Шептицького

 

 

Loading...