Новини » Суспільство 19 грудня, 2018, 13:37
Супрун: Із 7 мільйонів людей, які щорічно помирають від тютюнової епідемії, 890 тисяч не курять
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

Днями виповнилося шість років з дня набуття чинності законів, які забороняють куріння у людних місцях – кафе, барах, ресторанах і на робочому місці. Диму справді стало менше. Але українці все ж мимоволі стають пасивними курцями на вулиці, в під’їздах, на зупинках та навіть вдома, якщо курить хтось із близьких.

Про це написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

«Вдихати тютюновий дим без куріння може здаватися не так страшно, особливо тим, хто курить та вважає, що бере весь «удар» на себе. Натомість з 7-ми мільйонів людей, які щорічно помирають від тютюнової епідемії, 890 тисяч не курять. Вони стають жертвами вторинного диму», – пише Супрун.

За її словами, в дорослих, які не курять самі, але вдихають тютюновий дим, він викликає серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання, зокрема, ішемічну хворобу серця та рак легень. А у немовлят він може викликати раптову смерть.

Супрун наголошує, що сигаретний дим містить понад 4 тис. компонентів, в тому числі чадний газ, нікотин та його похідні, смолу, котінін, полоній, кадмій, поліциклічні ароматичні вуглеводи та інші сполуки, багато з яких є канцерогенами.

Курці вдихають їх при затяжці й від диму цигарки, люди поруч – диму чужої цигарки та видиху курця, а також всі поглинають це шкірою.

«Небезпечним є не лише сигаретний дим – електронні сигарети та пристрої з технологією «heat-not-burn» не є безпечною альтернативою. Найкраще рішення – тільки кинути курити», – наголосила керівниця МОЗ.

Уляна Супрун радить не обмежувати себе тим, що шкодить здоров’ю, а зайнятися чимось справді корисним та захопливим. Також вона наголосила: «Не підставляйте людей, які поруч».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 21:06 :55