Новини » Політика 19 грудня, 2018, 23:05
Нардеп повідомив, хто з БПП голосуватиме за продовження мораторію на продаж землі
ZIK
ZIK

Голоси «Блоку Петра Порошенка» за чи проти продовження дії мораторію на продаж землі розподіляться приблизно порівно. Ті, хто іде по списку, ті, хто готові брати на себе відповідальність, не будуть голосувати за продовження мораторію. Натомість люди, які пройшли по мажоритарних округах, голосуватимуть «за».

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України Олексій Мушак.

Він висловив думку, що у Верховній Раді при голосуванні за продовження дії мораторію на продаж сільськогосподарських земель голоси членів фракції «Блоку Петра Порошенка» поділяться приблизно 50 на 50.

«Продовження чи не продовження дії мораторію, на жаль, не відкриває ринок землі. Тому ті, хто іде по списку, ті, хто готові брати на себе відповідальність, не будуть голосувати за продовження мораторію. А люди, які пройшли по мажоритарних округах, кажуть, мовляв, ми все розуміємо, але нам ще балотуватись у своїх округах», – розповідає нардеп.

Він зазначив, що згідно різних опитувань, близько 80% громадян вважає, що створення ринку сільськогосподарської землі сьогодні не на часі.

«Тому люди, які пройшли по списку партії голосуватимуть за те, щоб мораторій не було продовжено. А ті, хто пройшов по мажоритарні, не будуть. Але ще раз: мораторій – це символічна історія. Завтрашнє голосування за мораторій нічого не вирішує», – наголосив Олексій Мушак.

Міжнародний валютний фонд наполягає, а Світовий банк рекомендує Україні негайно припинити дію мораторію та запровадити вільний ринок землі. Мовляв, це дозволить залучити величезний потік інвестицій.

«Я б дуже хотів, щоб МВФ та інші міжнародні організації, які декларують себе партнерами України, хотіли ринку землі. Вони декларують це, записують в якісь вимоги, але жорстко на цьому наполягають. Це не правильно. Якщо говорити про боротьбу з корупцією, про що говорять міжнародні партнери, то потрібно боротись не з наслідками, а з причиною», – зазначив народний депутат.

Тож, переконаний він, коли б міжнародні партнери справді хотіли запровадження ринку землі в Україні, він би давно був.

«але насправді до ринку землі, крім семи мільйонів громадян-землевласників, особливого бажання чи інтересу немає. Я б дуже хотів, щоб парламент нового скликання проголосував за ринок землі», – сказав парламентар.

Нагадаємо, в. о. міністра аграрної політики Максим Мартинюк заявив, що відкриття ринку землі буде можливим лише через два роки після ухвалення закону про обіг земель.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 11:52 :03