Нардеп назвав способи повернення у співвласність орендованого приміщення у багатоквартирному будинку

ZIK

Раніше відбулась масова незаконна приватизація підвалів та інших нежитлових приміщень багатоквартирних будинків, особливо в центральних частинах міст. Сьогодні ж є справжня проблема з тим, аби повернути їх у спільну власність мешканців будинку. Це можна зробити, наприклад, через судовий позов, але його ще потрібно виграти.

На цьому в ефірі ток-шоу «Злий дім» на телеканалі ZIK наголосив народний депутат України Юрій Левченко.

Він розповів, що за підсумками зустрічей з киянами отримав колективні заяви від мешканців одразу трьох будинків щодо проблем з приватизацією підприємцями підвалів.

«В одному з випадків підвал приватизований, там нічого немає, але мешканців не допускають через підвал до комунікаційних мереж. В іншому випадку підприємець приватизував половину підвалу, зламав перегородку і пішов в іншу половину, хоче там щось робити», – розповідає нардеп.

За його словами, з юридичної точки зору, в усіх таких випадках одна і та ж сама проблема, яка пов'язана з тим, що раніше відбулася масова незаконна приватизація приміщень, особливо в центральних частинах міст.

«Це було порушенням закону. Є відповідне роз'яснення Конституційного суду. Але проблема в тому, що все це зараз дуже складно повернути. Повернути це можна, наприклад, через судовий позов, який ще треба виграти. Там є ще проблеми з термінами давності», – підкреслює Юрій Левченко.

Так само, зауважив він, є велика проблема і в тому, що суд може вважати добувача майна добросовісним, якщо приміщення було переорендовано декілька разів.

«Або ж це можна зробити через кримінальну справу, якщо довести перевищення владних повноважень. Комунальники, які не можуть отримати доступ до будинкових мереж через приватизацію підвалів, безграмотні. Згідно з чинним законодавством, навіть коли підвал приватизований, це не може перешкоджати вільному доступу до комунікацій», – наголосив народний депутат.

Юрист Віта Струкова зауважила, що чинна редакція закону про житлово-комунальні послуги визначає порядок доступу до приватних приміщень.

«Комунальники справді мають право вимагати від власника/орендаря доступу, і той зобов'язаний його надати. Але яка санкція у випадку, коли власник не надає доступу? Законодавець прописав лише одну санкцію – його можуть відключити від цієї послуги», – підкреслила юрист.

Тобто, з її слів, справжньої санкції за невиконання цієї процедури для власника приміщення ні фактично, ні юридично не існує.

«Я погоджуюсь з вами, що санкція дуже мала. Я взагалі голосував проти цього закону, бо вважаю його жахливим. Але навіть за відсутності належної санкції ця норма дозволяє міським службам діяти. Було б у них бажання, вони могли б фізично це зробити», – підсумував Юрій Левченко.

Як повідомлялося, у Києві тепловики закрили від мешканців будинку теплопункт разом із будинковим лічильником.Loading...