Новини » Суспільство 19 грудня, 2018, 18:04
На півдні України виявили кам’яні зміїні голови, яким 10 000 років

На Кам’яній могилі, поблизу села Терпіня Запорізької області виявлено вирізьблені із каменя голови змії, яким близько 10 000 років. На думку науковців, їх використовували у древніх ритуалах.

Про це повідомляє Live Science.

«Обидві голови були знайдені біля кісток і виробів із кременю, що належать до епохи мезоліту (12000-7000 р. до н.е.). Тут було багато уламків пісковику, але ці два фрагменти були дивної форми і ми вирішили до них придивитися уважніше», – зазначила доктор історичних наук, науковий співробітник Відділу археології енеоліту – бронзової доби Інституту археології НАН України Надія Котова.

Першу голову виявили біля вогнища, поруч із мушлями і крем’яними знаряддями. Радіовуглецевий аналіз залишок вогнища вказує на те, що скульптуру виготовили приблизно у 8300-7500 рр. до н.е.

Її розміри: 13 см. на 6.8 см, а вага – 1215 г. Вона має трикутну форму і плоску підставу. На її опуклій поверхні висічені ромбовидні очі. Широка довга лінія символізує губи. На жаль, під час розкопок був пошкоджений ніс.

Другу голову розміром 8,5 см на 5,8 см і вагою 428 г, також було знайдено поблизу вогнища. За словами авторів статті у журналі Antiquity, вона була створена близько 7 400 до н.е.

На жаль науковці не можуть багато розповісти про людей, які виготовили ці скульптури. На разі відомо, що жителі степів північно-західного узбережжя Азовського моря створювали кам’яні та кістяні знаряддя. Вони полювали із луками і належали до спільноти мисливців-збирачів.

Нагадаємо, у Кам’янці-Подільському розповіли про археологічні скарби, знайдені цьогоріч.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 10:17 :46