Новини » Світ 19 грудня, 2018, 10:47
Індонезійські науковці стверджують, що виявили найдавнішу піраміду у світі. І це не в Єгипті

Команда індонезійських учених запевняє, що гора Гунунг Паданг на острові Ява є насправді найстарішою в світі пірамідальною структурою.

Хоча дослідження вже названо «спірним», його автори стверджують, що вік піраміди – близько 10 тисяч років, пише «Новое время», посилаючись на Science Alert.

Археологічний пам’ятник, названий Гунунг Паданг, був виявлений на початку XIX століття. Тут лежать залишки масивного комплексу скельних споруд і пам’ятників – археологічне диво, яке з тих пір стали називати найбільшим мегалітичним пам’ятником у всій Південно-Східній Азії. Але нові дані говорять про те, що під ґрунтом може перебувати один з найдавніших храмів на Землі.

«Наші дослідження доводять, що конструкція охоплює не тільки верхню частину, а й охоплює схили, що займають площу не менше 15 гектарів. Структури не тільки на поверхні, але і вкорінені в більшій глибині», – відзначають дослідники на чолі з геофізиком Денні Хілманом Натавіджей з індонезійського інституту наук.

Використовуючи комбінацію методів геодезичної зйомки, включаючи георадар, сейсмічну томографію і археологічні розкопки, команда каже, що Гунунг Паданг – це не просто штучна споруда, а серія з декількох шарів, побудованих в різні доісторичні періоди. Згідно з радіовуглецевим аналізом, піраміду могли почати будувати приблизно 15-28 тисяч років тому.

Верхній мегалітичний шар, що складається з кам’яних колон, стін, доріжок і просторів, розташований над другим шаром, приблизно на 1-3 метра нижче поверхні. Дослідники припускають, що цей другий шар раніше був невірно витлумачений як природна гірська порода, але насправді це – древня будова. Два наступних рівня з’явилися поверх першого шару істотно пізніше: близько 8,3 і 3,5 тисячі років тому. За цей час їх встиг покрити товстий шар ґрунту і рослинності.

«Це унікальний храм. Це дійсно велике місце. Люди думають, що доісторичні століття були примітивними, але цей пам’ятник доводить, що це неправильно», – сказав Денні Хілман Натавіджа в одному з інтерв’ю.

Проте, не всі переконані в істинності результатів дослідження. Воно вже викликало великі суперечки в Індонезії і в інших місцях, з великою кількістю археологів і скептиків, які критикують методи і результати команди. Останні презентації досліджень, які на даний момент залишаються неперевіреними, ймовірно, додадуть масла в вогонь, але вони також дадуть світу можливість поглянути на те, що може бути однією з найдавніших і загадкових структур в світі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 14:14 :55