Новини » Політика 19 грудня, 2018, 19:45
Гримчак звинуватив Росію в спробі розпалювання нової війни
ZIK
ZIK

Саме Російська Федерація, обстрілявши українські кораблі та захопивши моряків, поставила світ на грань війни.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

Заступник міністра вказав, наскільки великою є різниця між баченням війни на Донбасі у міжнародної спільноти в 2014 році та сьогодні. З його слів, 2014 року він приносив величезні теки з доказами присутності на Донбасі російського озброєння та військової техніки представникам ОБСЄ, проте на ці документи не зважали.

«Оці хлопці сиділи і казали, що це нічого не доводить. Уперше всі ознаки міжнародного конфлікту Генеральною прокуратурою Міжнародного кримінального суду в Гаазі були визнані лише в кінці минулого року. Це був перший юридично зафіксований факт – у кінці минулого року», – наголосив Юрій Гримчак.

Заступник міністра нагадав, що Росія досі не визнала факт агресії навіть у Криму.

«І тому, коли ми сьогодні стикнулися із ситуацією, коли військові кораблі, які не «зафарбували» свої знаки розрізнення, не приспустили прапор і не підняли – з черепом і кістками, а під своїми державними прапорами напали на кораблі Військово-морських сил України у нейтральних водах, – це акт прямої агресії згідно з усіма міжнародними конвенціями. І там особливо немає, що доводити, бо Росія його визнала», – зазначив Юрій Гримчак.

Гість програми наголосив, що саме Російська Федерація, обстрілявши українські кораблі та захопивши моряків, поставила світ на грань війни. Юрій Гримчак також акцентував на тому, що більшість заходів, які відбуваються у межах запровадженого в Україні воєнного стану, мають гриф, щонайменше, «Для службового користування».

Нагадаємо, 18 грудня Спеціальний представник Державного департаменту США Курт Волкер приїхав в Україну.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час зустрічі з Куртом Волкером заявив, що Україна розраховує на подальшу підтримку та посилення дипломатичних зусиль США задля звільнення захоплених РФ українських моряків.

За підсумками зустрічі спікер повідомив, що в січні у Конгресі США розглядатимуть питання щодо надання наступних 125 мільйонів доларів військової допомоги для України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 21:29 :17