Новини » Політика 19 грудня, 2018, 13:42
Гопко: Волкер сподівається, що наступного року підхід Росії буде більш прогресивним

Спецпредставник департаменту США з питань України Курт Волкер сподівається, що в новому році підхід Росії до вирішення питань миротворчої місії та звільнення українських заручників буде більш прогресивним.

Про це народний депутат Ганна Гопко сказала  під час трансляції кулуарів парламенту в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Вона розповіла: спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер подякував парламентарям за ухвалений закон про гуманітарне розмінування та за пролонгацію закону про особливості місцевого самоврядування в окремих регіонах Донецької та Луганської областей.

«Було надзвичайно важливо «вибити» із російської сторони можливості критикувати Україну і дати додаткові аргументи для ЄС, зокрема, в продовженні санкцій. Тому США докладатимуть подальших зусиль», – наголосила Гопко.

За її словами, окремо було проговорено і питання звільнення українських моряків та відсутності прогресу у звільненні політичних заручників.

«Волкер розповів, що скасував свою зустріч із Сурковим і сподівається, що в новому році підхід зі сторони Росії буде більш прогресивним, а не відсутність будь-яких кроків щодо миротворчої місії та звільнення заручників», – зазначила депутат.

Також вона розповіла: обговорювались і питання, які є важливими напередодні виборів – кіберзахист, ЦВК, ухвалення виборчого законодавства.

«Тому, окрім питань Азовського моря, ми висловили очікування додаткових санкцій і те, що нарешті побачимо заблокований «Північний потік-2». Адже, окрім Брюсселя, Волкер спілкувався і з представниками Німеччини. Надалі ці зусилля продовжуються», – підкреслила Гопко.

Коментуючи ж питання про втому західних партнерів від України, вона запевнила, що такого не спостерігається.

«Після резолюції, яка була в ООН щодо мілітаризації Криму та Азову, конкретна вимога до Росії – забрати свої війська з території окупованого Криму та Донбасу, бачимо зростання підтримки України. Тут питання – на скільки далі зможемо це перевести у жорсткіші санкції», – розповіла депутат.

За її словами, також обговорювали присутність військових кораблів країн-членів НАТО, зокрема, стратегічного партнера – США.

«Один із присутніх хотів, щоб США, зокрема, провели підтримку через надання Україні статусу головного союзника США поза НАТО до моменту нашого набуття членства. Волкер висловив підтримку і щодо введення Україною воєнного стану із розумінням для чого це робиться. Зокрема, що це дійсно посилить координацію між військовими і цивільними і підніме обороноздатність країни на кращий рівень, зважаючи на загрози, що існують», – підкреслила Ганна Гопко.

Як повідомлялось, вчора в Україну прибув Спеціальний представник Державного департаменту США Курт Волкер. Раніше під час онлайн-брифінгу з Брюсселя він заявив, що Захід мусить обов’язково відреагувати на новий прояв агресії Росії в Чорному та Азовському морях шляхом запровадження додаткових санкцій та обмежень, а також у вигляді посилення міжнародної присутності в Чорному морі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 06:12 :23