Новини » Політика 19 грудня, 2018, 20:14
Гармаш переконаний, що у Волкера не могло бути питань до України щодо воєнного стану
ZIK
ZIK

Під час візиту в Україну у Волкера не могло виникнути питань щодо введення воєнного стану, бо, можливо, він узгоджений із США. Виникає питання, чому влада на четвертому році війни раптом згадала, що існує загроза національній безпеці.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив журналіст Сергій Гармаш.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, на яку допомогу від США ми можемо розраховувати в контексті візиту Курта Волкера, пан Гармаш сказав, що нічого особливо нового він не привіз, бо вже було оголошено, що США виділяють Україні чергові гроші на закупівлю зброї.

«Я не знаю точно, чому Волкер зустрічався з Парубієм, але він їхав з наміром обговорити питання прийняття законодавства, яке б дозволило нашій армії напряму закуповувати зброю. У даному випадку це питання до Парубія. І від цього залежать об'єми іноземної допомоги», – відповів Гармаш.

За його словами, позиція США щодо ситуації в Україні залишається тією, яка була до цього. Пан Гармаш додав, що взаємодія між країнами відбувається від самого початку конфлікту на Сході.

«У Волкера не могло виникнути питань щодо введення воєнного стану. Можливо, він навіть узгоджений зі США. Тут виникає питання, чому наша влада вже 4 роки після війни раптом згадала, що в країні війна й існує небезпека та загроза національній безпеці. Подивіться на Донецьк, на Іловайськ, Дебальцево. Там було все очевидно, і ми всі знаємо факти», – вважає журналіст.

Водночас, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак зауважив, що якщо порівнювати ситуацію 2014 року із сьогоднішньою, то зараз на кордонах України російські угрупування досягли чисельності літа 2014 року, коли ударні частини були практично на кордоні після проведення навчань. Можна пригадати, що тоді була вимога міжнародного співтовариства, щоб  після навчань Росія відвела свої війська на місця постійної дислокації.

«Сьогодні ці війська швидко накопичуються. Плюс у рази збільшені військові угрупування в Криму. Тому на сьогоднішній день можна сміятися, можна розповідати, що ми хочемо зірвати вибори, але в даному випадку ті кроки, які були зроблені керівництвом країни щодо воєнного стану і кроки на міжнародній арені, частково зменшили ризики відкритої воєнної агресії», – переконаний Гримчак.

Як повідомлялось, спеціальний представник Держдепартаменту з питань України Курт Волкер не виключав, що в найближчі місяці ЄС може дійти згоди щодо додаткових санкцій проти Росії через її агресію в районі Керченської протоки.

Також спецпредставник США в Україні Курт Волкер на зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм заявив про те, що США підтримують прагнення України зміцнити боєздатність Збройних сил, але очікують, що воєнний стан у низці областей країни не продовжуватимуть. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 14:37 :50