Новини » Політика 19 грудня, 2018, 19:23
Фарс, якого я ще ніколи не бачила, – Ніцой про розгляд мовного законопроекту
ZIK
ZIK

Я думаю, що в другому читанні за законопроект все ж проголосують – депутати, а особливо кандидати у президенти, не будуть лізти на рожен через мовне питання, адже боятимуться втрати свої рейтинги.

Таку думку висловила письменниця Лариса Ніцой в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Сьогодні на засіданні Комітету культури був фарс, якого я ще не бачила ніколи. Адже на обговорення правок, які нараховували 500 сторінок, комітет витратив всього 7 хвилин. Прийшов Княжицький і сказав, що вже завтра законопроект подаватимуть до другого читання.

На що народний депутат Ярослав Лесюк заявив, що вимагає пройти процедуру повністю, тобто розглянути всі поправки. Адже, на його думку, цей законопроект є шкідливим для України і заморожує мовний стан у державі. Утім голова комітету Княжицький ніяк не відреагував і закликав голосувати за його внесення», – підкреслила Ніцой.

Письменниця підкреслила, що законопроект №5670-д – найслабший мовний законопроект, який розглядали в день голосування. Адже тоді було три документи, утім проголосували за найслабший.

«Народні депутати та громадські активісти подали більш як 3 тисячі правок, які потрібно було ретельно розглянути. Але виявилося, що ніякі правки нікому не потрібні. Ця влада тільки декларує своє бажання розвивати Україну, захищати державні інтереси, а насправді – керується власною вигодою.

Я думаю, що в другому читанні за законопроект все ж проголосують – депутати, а особливо кандидати, не будуть лізти на рожен через мовне питання, адже боятимуться втрати свої рейтинги», – підкреслила Лариса Ніцой.

Як повідомляли, мовознавець Ірина Фаріон заявила, що законом, який дозволяє вести навчання мовою окупанта, держава консервує стан радянської освіти, який і призвів до війни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-18 14:14 :21