Новини » Суспільство

«Закохайся в мене у суботу»: у Чехії відбулася прем’єра вистави Сергія Дзюби

У театрі музики та поезії Agadir у Брно (Чехія) відбулася прем’єра за творами відомого українського письменника і журналіста Сергія Дзюби «Закохайся в мене у суботу».

Про це IA ZIK з Чехії повідомила письменниця й журналістка Олена Лань.

Як зазначила Олена Лань, зал був повен. Увагу засновниці театру, драматурга Мілени Фуціманової та його директора, композитора Ондржея Фуцімана привернула збірка віршів Тетяни і Сергія Дзюби «Дощ із твоїми очима» («Déšť s tvýma očima»), яка побачила світ чеською та українською мовами на початку цього року. Над перекладом працювали видатний чеський поет Мілан Грабал та доктор мистецтвознавства, україніст Петр Каліна. На підході друга поетична вистава за цією збіркою, тільки цього разу на основі творів пані Тетяни з циклу «Крила Сімаргла», – «На струнах надії». За традицією, існуючою у цьому театрі, її можна буде побачити й у бібліотеці Їржіго Махена в Брно 21 лютого 2019 року. Проект фінансує Міністерство культури Чехії.

«Я не знаю багато подружніх пар, які б співіснували так, наче поєднані одним кровообігом, однією артерією, щоб їхні серця билися в єдиному ритмі, – пише у післямові до збірки «Дощ із твоїми очима» («Déšť s tvýma očima») Мілан Грабал. – Українська поетична й життєва пара, Тетяна та Сергій Дзюби, такою є. Неначе кров у венах цих людей окислюється поезією, наче разом дихають метафорами та видихають поетичні образи. Однак вони – вже не ідентичні. Кожен із них у своїй творчості – самостійний, неповторний і винятковий. Буцімто з одного тіла виринає знову дві душі».

Творчий та академічний доробок подружжя є настільки вагомим, що про нього найлегше розповісти мовою цифр. На сьогодні твори Сергія Дзюби прочитали понад чотири мільйони людей з усього світу. Поетичні роботи Тетяни Дзюби перекладено 65-ма мовами світу і надруковано в 50-ти країнах. Сергій Дзюба присвятив дружині всі свої 73 книжки.

А от ще один непересічний факт. У 2017 році українська письменниця, літературознавець, журналіст, перекладач, доктор наук із соціальних комунікацій, професор, академік Національної Академії наук вищої школи Казахстану Тетяна Дзюба стала ще й генералом-хорунжим Українського Козацтва.

Loading...