Новини » Політика 18 грудня, 2018, 21:18
Євтушок пояснив, чому відкривати ринок землі зараз є злочином
ZIK
ZIK

Допоки не буде зрозуміло, де знаходяться паї селян, відкривати ринок землі є злочином проти власного народу. Говорити про зняття мораторію на ринок землі можна лише тоді, коли будуть прийняті всі заходи для захисту власників паїв.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Сергій Євтушок.

Зокрема пан Євтушок зазначив, що в парламенті є люди або їх родичі, які мають у власності дуже велику кількість землі і які є лобістами відкриття ринку землі. Після чого вони одразу за безцінь скуплять паї.

«Потрібно говорити про рейдерство й самозахоплення, які зараз є. На Волині, куди я часто їжджу, дуже багато питань щодо землі. Допоки цей механізм не буде врегульований, допоки ми не зрозуміємо, де чий пай, відкривати ринок землі є злочином проти власного народу», – вважає політик.

За його словами, говорити про зняття мораторію на ринок землі можна лише тоді, коли будуть прийняті всі заходи для захисту власників паїв. Тільки коли будуть унормовані відповідні правові акти, інвентаризована вся земля, створений банк землі, можна буде говорити про запуск процедури продажу землі.

«У законі має бути прописано, що продаж чи довгострокова оренда не буде здійснюватися іноземцям. У пріоритеті мають бути малі й середні фермери, а не інтереси латифундистів, які нині в парламенті лобіюють скасування мораторію», – переконаний Євтушок.

Нагадаємо, під час Погоджувальної ради 17 грудня голова ВРУ Андрій Парубій анонсував, що 20 грудня Верховна Рада розгляне блок аграрних питань, серед яких – питання щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

18 грудня народні депутати України включили до порядку денного проект закону про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення № 9355, а також 15 альтернативних законопроектів.

Згідно з повідомленням Мін’юсту, якщо проблема мораторію на продаж землі не буде вирішена вчасно, то Європейський суд з прав людини перейде до призначення грошової компенсації від 2 до 75 тисяч євро для кожного позивача.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 06:38 :24