Новини » Політика 18 грудня, 2018, 11:46
Ємець: Запровадження воєнного стану – дуже потужний інструмент
ZIK
ZIK

Воєнний стан дає можливість обмежувати права людини, забороняє мітинги, а також дозволяє конфіскувати будь-яке майно. Наразі до закінчення терміну дії воєнного стану залишилося вісім днів. Незрозуміло, чи будуть його продовжувати.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказав нардеп Леонід Ємець.

«Вісім днів залишається до завершення воєнного стану. Після цього ми маємо отримати відповіді. Зокрема, дізнатися, яка була мета у запроваджені воєнного стану, якими способами цю мету досягли та які маємо результати», – зазначає політик.

Він зауважує, що перед впровадженням воєнного стану відповіді на ці запитання ніхто не отримав.

«Агресія в Азові, вимога РНБО і Президента була почута парламентом. Хоч строк було скорочено, та на місяць воєнний стан впровадили. Термін дії минає, тому ми маємо дізнатися результати. Також мусимо зрозуміти, чи варто його продовжувати, чи можемо обмежитися тим, що є», – каже Леонід Ємець.

Запровадження воєнного стану – дуже потужний інструмент, наголошує нардеп.

«Тому що це дає право обмежувати права людини, забороняє мітинги, а також дозволяє конфіскувати будь-яке майно. Запровадити такий інструмент – дуже відповідальне рішення», – підкреслює Леонід Ємець.

До того ж політик звертає увагу і на транш від МВФ. Він вважає, що українська економіка без грошей фонду не зможе працювати.

«Відсутність коштів від МВФ – це дефолт для країни. Чи могли б ми це передбачити? Чи нам би вдалося діяти так, щоб ми не потребували фінансів фонду? Очевидно, так. Проте зараз ми потребуємо грошей. Відповідні рішення керівництво держави вже ухвалило. Зокрема, маю на увазі підвищення тарифів», – зазначає нардеп.

Леонід Ємець вважає, що дії керівництва держави щодо підвищення ціни на газ було не зовсім правильним. Він переконаний, що можна було б діяти у інший спосіб.

«Адже вартість, яку ми сплачуємо за український газ, чомусь дорівнює вартості, яку ми отримуємо за газ, який надходить з інших джерел, поза нашою державою. Це означає, що платимо додатково за доставку газу, відповідні митні і юридичні процедури, зберігання. Чомусь український газ коштує так само», – обурюється політик.

Очевидно, що зекономити можна було на вартості для населення, наголошує народний депутат.

«Це треба було зробити. Чому цей крок оминули? Я думаю, що рано чи пізно відповідь ми дізнаємося», – додає Леонід Ємець.

Нагадаємо, у Києві з 1 листопада 2018 року по 31 грудня 2019 року вартість газу для мешканців квартир, обладнаних відповідними лічильниками, буде становити 8,55 грн за 1 куб. м.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:24 :27