Новини » Львів Читать эту новость на русском

Втретє за рік: Екс-чиновнику Садового оголошено підозру через сміттєпереробний завод

Степан Пакіж. Фото: Микола Тис/ZIK

У п’ятницю, 14 грудня, прокурор Львівської області Юрій Квятківський повідомив колишньому очільнику «Львівтеплоенерго» Степанові Пакіжу про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Йдеться про справу щодо скандального ТЕО на сміттєпереробний завод на ТЕЦ-2, яке було підготовлене з чисельними порушеннями, зокрема, з технічними завданнями на спорудження сміттєспалювального котла. Та все ж його розробку замовили і сплатили повну вартість, що призвело до розтрати коштів бюджету на суму близько 0,5 млн грн. Зловживання, про які неодноразово говорили екологи та журналісти, були підтверджені висновками будівельно-технічної експертизи.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівщини.

За процесуального керівництва Львівської місцевої прокуратури №2, Залізничним відділом поліції, спільно з Управлінням захисту економіки у Львівській області, ще у листопаді 2017 року задокументовано факт службової недбалості тодішнім керівником одного із комунальних підприємств міста Львова.

Службовець неналежно виконав свої службові обов’язки будучи особою, уповноваженою на здійснення організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Встановлено, що він уклав договір, відповідно до якого, підприємство зобов’язувалось виконати розробку техніко-економічного обґрунтування з будівництва сміттєпереробного комплексу, проте, воно, згідно з висновком судової будівельно-технічної експертизи, не відповідає чинним галузевим нормативним актам, будівельним вимогам та умовам договору.

Також, фігурант підписав акт прийому-передачі цього техніко-економічного обґрунтування і, як наслідок, державним інтересам було завдано шкоди на суму майже півмільйона гривень.

Відтак, з урахуванням того, що підозрюваний є водночас і депутатом Львівської обласної ради, йому, відповідно до п.1 ч.1 ст.481 КПК України, у п’ятницю, 14 грудня 2018 року, прокурором Львівської області Юрієм Квятківським повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України (неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки).

Тепер зловмиснику загрожує до 5 років в’язниці, трирічне позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, а також штраф до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Досудове розслідування триває та перебуває на контролі органів прокуратури Львівської області.

Згідно з крайньою ухвалою Залізничного районного суду у цій справі від 12 жовтня йдеться про те, що окрім керівника «Львівтеплоенерго» відповідальність за порушення при формуванні замовлення та оплаті послуги лежить також на виконкомі ЛМР:

«Відповідно до висновку проведеної будівельно-технічної експертизи №3731 від 27.09.2018 року встановлено, що Cтадія «ТЕО» на об’єкт «Будівництво сміттєпереробного комплексу для ЛМКП «Львівтеплоенерго» продуктивністю 240.0 тис.т/рік» не відповідає діючим нормативно-законодавчим актам в галузі будівництва, будівельним вимогам, завданню на проектування та умовам Договору №14-0210-17 від 01.03.2017 року на вартість 490 000,00грн. загалом, а також, розроблення даної стадії без вихідних даних передбачених законодавством в сфері будівництва, не допускається.

У зв’язку із цим, в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів, що стали підставою для прийняття рішення №530 від 16.06.2017 р. виконавчим комітетом Львівської міської ради «Про надання ЛМКП «Львівтеплоенерго» функцій замовника на проектування обєкта «Будівництво сміттєпереробного комплексу продуктивністю 240000 т/рік», рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 530 від 16.06.2017, переписку між Львівською міською радою та ЛМКП «Львівтеплоенерго» щодо виділення земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного комплексу продуктивністю 240000 т./рік та затвердження містобудівних умов та обмежень для будівництва вказаного обєкту, розпорядчі документи (рішення Виконавчого комітету ЛМР, ухвали сесій ЛМР, розпорядження голови, накази та ін.) щодо виділення земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного комплексу продуктивністю 240000 т/рік по вул. Пластовій у м. Львові, звукозапис засідання виконавчого комітету ЛМР, на котрому було прийнято рішення № 530 від 16.06.2017 р.».

Вказані документи та речі перебувають у володінні Львівської міської ради за адресою: м. Львів, площа Ринок,1.

У цій справі ще до відкриття провадження у Нацполіції відразу активну позицію зайняли журналісти та екологи, адже небезпідставно підозрювали міську владу у чисельних порушеннях при поданні проектних пропозицій для виконавців. Зокрема найбільше побоювались того, що у ТЕО буде закладено будівництво котла для спалювання сміття. Далі ці побоювання фактично підтвердились та були підхоплені місцевими мешканцями, які добилися того, що заводу на території ТЕЦ-2 не буде

Нагадаємо, що для Пакіжа це вже другий кримінал, а ще припис НАЗК через неправильне декларування доходів, який також скеровано в Нацполіцію.

У червні 2018 року прокуратурою Львівської області вже було оголошено про підозру Степану Пакіжу у скоєнні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.

Досудовим розслідуванням встановлено, що всупереч вимог регуляторних актів у сфері енергетики, не маючи законного права підписувати договори щодо постачання очолюваному підприємству 12 510 000 метрів кубічних природного газу, службовець все ж уклав договір. Крім цього, він перерахував фірмі-постачальнику 3 281 000 гривень у той час, коли газ не був доставлений на підприємство.

У вересні НАЗК винесло припис щодо директора ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степана Пакіжа, який у своїй е-декларації за 2016 рік не вніс дані про квартиру у Львові, вартістю 500 тис. грн та відпускні.

«Встановлено, що директор Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» Пакіж Степан Петрович, подаючи декларацію за 2016 рік, не вказав квартиру дружини площею 50 кв. м у м. Львові, вартістю 500 000 гривень, а також дохід у вигляді коштів, отриманих ним на відпустку за місцем роботи», – йдеться у повідомленні. Далі висновки перевірки НАЗК будуть скеровані в органи Нацполіції.

То ж у вересні його було звільнено, не дивлячись на те, що Андрій Садовий називав його найкращим керівником теплоенерго в Україні та обіцяв захищати до останнього.

Тепер вже колишній чиновник ЛМР, також є депутатом обласної ради від фракції «Самопоміч» та секретарем комісії Комісія з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики.

Loading...