Новини » Регіони 18 грудня, 2018, 15:02
Волинський митрополит пояснив, чому зняв кандидатуру на об’єднавчому соборі
Митрополит Луцький та Волинський Православної церкви України Михаїл. Фото: pershyj.com
Митрополит Луцький та Волинський Православної церкви України Михаїл. Фото: pershyj.com

Митрополит Луцький та Волинський Православної церкви України прокоментував зняття власної кандидатури на посаду предстоятеля ПЦУ під час об’єднавчого собору.

Про це йшлося під час прес-конференції сьогодні, повідомив власкор ІА ZIK.

За словами владики Михаїла, перед початком об’єднавчого собору мала відбутися процедура саморозпуску УПЦ КП.  Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет під час спілкування з ієрархами церкви зауважив, що главою новоствореної церкви може стати не митропролит Епіфаній, а інший представник церкви.  Таку ситуацію патріарх Філарет вважав неприпустимою.

Така позиція викликала нерозуміння у частини ієрархів УПЦ КП , УПЦ МП  та УАПЦ.

Тривалий час велися перемовини щодо врегулювання конфлікту. Однак виникла загроза, що одна частина делегатів об’єднавчого собору або ж інша могли відмовитись брати участь у соборі.

А це означало зрив об’єднавчого процесу українського православ’я.  Митрополит Михаїл зауважив, що перед ним постав вибір: або власне «его» або Україна.

Тому він вирішив пристати на вимоги патріарха Філарета та відмовитися від змагання за можливість очолити православну церкву України.

Владика визнав що,  з ним п’ять разів спілкувався Президент Петро Порошенко. Водночас, митрополит  підкреслив,   що жодного втручання держави у справи церковні не було. Так само, як і тиску.

Він також додав,  що жодної ворожнечі між ним на новообраним митрополитом Епіфанієм немає.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 20:54 :05